Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Aquaskipping

Aquaskipping

Princip aquaskippingu byl vynalezen překvapivě již v roce 1988, kdy vznikaly první prototypy. Aquaskipper je vyroben z hliníku a kompozitních materiálů, takže váží okolo 13 kg. Aquaskipper je v podstatě vodní kolo s tím rozdílem, že nemá kola ale křídla. Voda proudící kolem pohybujícího se křídla aquaskipperu vytváří vztlak a drží ho tak nad vodou. Jezdec skáče nahoru a dolů. Jakmile přestanete vytvářet vztlak poskakováním, začnete se pomalu potápět. O aquaskipper ale strach mít nemusíte, ten se sám nikdy zcela nepotopí a snadno ho dopravíte ke břehu. Začátečníkům se doporučuje nevzdalovat od břehu, protože nástup z vody na aquaskipper není možný. Nejlepším nástupním místem je molo. Aquaskipping je sice zábavný sport ale je také velice náročný na fyzičku. Zdatní sportovci na něm odhadem zvládnou chodit po vodě na maximálně 30 až 40 minut. Aquaskipping si mohou vyzkoušet všichni nadšenci netradičních sportů a určitě nebudou litovat. Jedná se o zcela bezpečný sport.

Aquaskipper je možné si zapůjčit v Mulda klubu v Černé v Pošumaví. Místo, kde se budete učit poskakovat po vodě je pláž u hotelu Jestřábí.

Jak se k půjčovně aquaskipperu dostanete

Z hotelu Kilián**** Loučovice je půjčovna vzdálena 23 km. Pojedete směr Lipno nad Vltavou – Frymburk a Černá v Pošumaví. 

 

Autor fotografie: Schmidt

Aquaskipping na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315