Hotel Kilián
Další události
Vodní nádrž Lipno
více

Archeopark Netolice

Archeopark Netolice

Bývalé přemyslovské hradiště se nachází na skále nad potokem Rapačov. Od roku 2004 se buduje archeologický park, který se zaměřuje na vznik českého státu v období raného středověku v 10. - 13. století. Z centra města Netolice vede k archeoparku turisticky značená trasa. Strážní věž s ochozy a palisádou jsou hlavní atrakcí archeologického parku na vrchu svatý Ján nad Netolicemi. Jedná se o místo bývalého hradiště. Do roku 1788 na tomto místě stál kostel. Po druhé světové válce se z hradiště stalo zapomenuté místo. Vyhlídková věž nabízí pohled na okolí z plošiny ve výšce 4 metrů.

Co uvidíte

  • hlavní sypaný val z 10. století
  • opěrnou zeď s tělesem komorové hradby s palisádou
  • terénní zbytky menší klešťovité brány

Naučná stezka

Pro prohlídku města Netolice s archeologickým parkem můžete využít značenou naučnou stezku dlouhou 3 km. Provede Vás po všech významných kulturních památkách města. Stezka má 16 zastavení s informačními tabulemi.

Otevírací doba

  • Přístup po celý rok.

Jak se k archeoparku dostenete

Z hotelu Kilián**** Loučovice pojedete směrem na Vyšší Brod – Rožmberk – Kájov – Chvalšiny – Lhenice a Netolice. Archeopark je vzdálený 65 km.   

 

Autor fotografie: Richenza

Archeopark Netolice na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315