Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Běžkařské trasy u Lipna

Běžkařské trasy u Lipna

Skiareál Lipno nad Vltavou všem vyznavačům bílé stopy nabízí 4 upravované běžkařské trasy a jednu trasu po zamrzlém Lipenském jezeře. 40 kilometrů strojově upravovaných tratí pro klasické lyžování i bruslení. Nabídka běžkařských tras vyhovuje nejen začátečníkům ale také těm náročnějším lyžařům. Téměř všechny bílé stopy jsou ukryté před větrem v lese.

Běžecké trasy

Bílá trasa

Délka – 4,5 km. Jedna z kratších tras začíná na Kramolíně. Pojedete kolem Alpské vyhlídky přes Kaliště zpět k výchozímu bodu na Kramolíně.

Zelená trasa

Délka – 5 km.

Červená trasa

Délka – 10 km. Poměrně náročná trasa svým převýšením vede po horském hřbetu mezi Lipnem a Frymburkem.

Frymburská trasa

Délka – 10 km. Nádherný výhled do údolí přehrady umožní tato nenáročná trasa vhodná pro celou rodinu.

Po zamrzlém Lipně

Délka – 11 km. Rovinatá plocha zamrzlé Lipenské přehrady nabízí ideální podmínky hlavně pro děti či seniory. Na běžkách můžete kopírovat trasu bruslařské dráhy nebo se rozběhnout i mimo ni. Mimo trasy se nevydávejte sami a bez patřičného vybavení pro případ nouze.

Nástupní místa

Lipno nad Vltavou – bývalé parkoviště Skiareálu, parkoviště Na Františku ři cestě na Kramolín, Frymburk – parkoviště u wellness hotelu nebo u fotbalového hřiště a za Frymburkem u střelnice.

Běžkařské trasy jsou přístupné zdarma. Vstup na běžkařskou trasu po zamrzlém Lipně je také zdarma a na vlastní nebezpečí. Proto je velmi důležité sledovat informace o stavu ledu.

Půjčovna

Kompletní set lyže + boty + hole pro běžkaře si můžete zapůjčit v půjčovně v Lipně nad Vltavou nebo v dalších třech půjčovnách ve Frymburku.  

Běžkařské trasy u Lipna na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315