Hotel Kilián
Další události
Vodní nádrž Lipno
více

Běžkování po zamrzlém Lipně

Běžkování po zamrzlém Lipně

V zimních měsících se přehrada Lipno za příznivého mrazivého počasí změní v ráj všech milovníků bílé stopy. Díky své nadmořské výšce 725 metrů nad mořem je Lipenské jezero zamrzlé od prosince až do března. Běžkařská trasa kopíruje nejdelší bruslařskou dráhu na světě. Svými 11 kilometry překonala bruslařskou dráhu v kanadské Otavě. Každý den je kontrolována kvalita a tloušťka ledu pro naprostou bezpečnost běžkařů i bruslařů. Na trase Vás bude čekat i několik stánků s občerstvením. Čerstvý vzduch a krásná příroda láká denně turisty i ze zahraničí. Chtěli byste zažít něco nového na ledové ploše Lipna? V půjčovně Vám nabídnou skandinávské ledoběžky a sněhoběžky. Ty jsou totiž nevšední adrenalinovou záležitostí pro všechny nadšence zimních aktivit.

Běžecké trasy na Lipně

Lipno nad Vltavou – Přední Výtoň – Frymburk

Tento běžecký okruh je dlouhý se zajížďkou do Přední Výtoně 15 kilometrů.

Horní Planá – Jenišov – Černá v Pošumaví

Tato méně známá dráha má délku 10 km. Každoročně se tu pořádá mezinárodní závod v curlingu a pro děti karneval na ledě.

Půjčovna

V Lipně nad Vltavou je půjčovna na Kapitanátu – Marina Lipno. Zde si můžete půjčit kompletní vybavení pro běžkaře. Půjčovna je otevřena denně 8.30 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin.

Ceník

V setu si zde vypůjčíte lyže + boty + hole od 100 Kč/hodinu a 260 Kč/den pro dospělého i za dítě do 15 let. A kdyby Vás zlákalo po běžkování třeba bruslení po zamrzlém Lipně, v té samé půjčovně je také najdete.Vstup na běžkařskou trasu je zdarma a na vlastní nebezpečí. Proto je velmi důležité sledovat informace o stavu ledu.  

Běžkování po zamrzlém Lipně na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2020, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315