Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Boubínský prales

Boubínský prales

Boubínský prales je přírodní unikát. Stromy jsou tu staré více než 400 let a smrky dosahují výšky až 50 metrů. Boubínský prales je již od roku 1858 národní přírodní rezervací a patří mezi nejstarší české rezervace. Boubín se nachází nedaleko Včelné pod Boubínem a Horní Vltavice. Rozprostírá se na ploše 666,41 ha.

Boubínská rozhledna

Rozhledna stojí na vrcholu Boubína ve výšce 1362 metrů nad mořem teprve od roku 2004. Boubínská rozhledna je postavena ze dřeva a její výška je 21 metrů. Vrchol rozhledny s vyhlídkovou plošinou je maximálně o 2 metry vyšší než okolní koruny stormů. Kruhovému výhledu Vám tedy nebude nic bránit. Z rozhledny se Vám otevře pohled na celou Šumavu. Uvidíte Hochficht, Plechý, Třístoličník, Luzný, Černou horu, Poledník i Stožec. Při dobré viditelnosti budete moci obdivovat panorama Alp. Pokud budete hledět směrem do české vlasti zahlédnete Vimperk, jadernou elektrárnu Temelín i zámek Hluboká nad Vltavou.

Prales

Prales Boubín je pralesem středoevropským. Na toto kouzelné místo, kde můžete popustit uzdu své fantazii, se dostanete po Naučné stezce Boubínský prales. Prales je oplocen a na cestě najdete několik zastavení s informačními tabulemi. Dozvíte se o historii pralesa, o jeho složení ale také o chráněných druzích nacházejících se na tomto jedinečném místě.

Boubínské jezírko

Boubínské jezírko je v podstatě splavovací nádrž. Bylo vybudováno v roce 1833 pro lepší plavbu dřeva z boubínkých lesů. Najdete ho na Kaplickém potoce v jižním svahu Boubína ve výšce 925 metrů nad mořem. Jeho rozloha je 0,38 ha a má maximální hloubku 4 metry.

Boubínská stezka

Výchozím bodem pro poznání všech krás Boubínského pralesa je Kubova Huť. Odtud budete stoupat po modré turistické značce až k rozcestí Boubínská cesta – sever, která Vaše kroky povede na Boubínskou rozhlednu. Odtud budete sestupovat po modrém značení k rozcestí Na křížkách a Boubínský prales – východ. Budete již v samém srdci Boubínského pralesa. Zde začíná Naučná stezka Boubínský prales (směr Boubínský prales – severozápad a poté jih). Stezka končí u Boubínského jezírka. Modré turistické značení dále vede k rozcestí Amortovka – Lom před Soví skálou – Lukenská cesta. Zpět do výchozího bodu zbývá ještě 6 km po Naučné stezce Lesnická – zelená turistická značka. Pokud byste se chtěli dopravit do Kubovy Hutě vlakem, stačí jí dále po modré značce k železniční zastávce Zátoň. Zastávka je vzdálena 1 km. Vlaky jezdí pravidelně ve dvou hodinových intervalech.

Jak se dostanete k Boubínskému pralesu

Z hotelu Kilián**** Loučovice je výchozí bod Kubova Huť vzdálena 69 km. Pojedete směrem Lipno nad Vltavou – Frymburk – Horní Planá – Želnava – Volary – Lenora. Přes Horní Vltavici dojedete do obce Kubova Huť, kde stezka k Boubínskému pralesu začíná u železniční stanice. Celá stezka Boubínského pralesa je dlouhá 17 kilometrů. Proto si s sebou nezapomeňte dostetečné množstív tekutin a něco k snědku.  

Boubínský prales na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315