Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Bouldering Loučovice

Bouldering Loučovice

Bouldering znamená v překladu lezení po balvanech. Původně se bouldering využíval výhradně jako trénink pro horolezce. V polovině 20. století John Gill dokázal světu, že jde spíše o zábavu. Na rozdíl od horolezectví nejste zabezpečeni lanem. O Vaši bezpečnost se stará další osoba, která v případě uklouznutí nasměruje Vaše padající tělo na měkkou podložku. Přítomnost další osoby je důležitá i v případě nutného poskytnutí první pomoci.

Perfektní místo pro bouldering naleznete v šumavských Loučovicích. Hora Luč patří se svými 795 bouldery mezi špičku tohoto moderního a velice oblíbeného sportu. Luč se rozděluje pro přehlednost na několik sektorů a jednotlivé balvany mají také svůj název.

Lezecké sektory v Loučovicích

U cesty, Šaman, Zub A, Zub B, Lachtan, Střecháč, Smetiště, Sendvič, Akrobat, Akrobat-dlaňák, Concord, Nad myslivnou, Nový svět 1., 2. a 3. část, Pod přehradou A, B, C, D a Megablok.

Potřebné vybavení

K provozování boulderingu toho moc nepotřebujete. Postačí Vám speciální obuv – tzv. lezečky, měkká podložka a pytlík s magnéziem, který omezí pocení rukou. 

Bouldering Loučovice na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315