Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Čertovo jezero

Čertovo jezero

Čertovo jezero je druhé největší jezero ledovcového původu na území Šumavy. Nachází se na svahu Jezerní hory ve výšce 1030 metrů nad mořem. Rozloha Čertova jezera je 10.3 ha a hloubka dosahuje až 36,5 metru. Celé je obklopeno pralesovitým smrkovým porostem. Čertovo jezero spadá do povodí Dunaje a do úmoří Černého moře.

Turistické trasy

Výchozí bod Špičák - Sportareál

Od parkoviště u Sportareálu začnete stoupat po modré turistické značce na Špičák – Jezerní cesta. Dále budete pokračovat po stezce značené žlutě až k rozcestí Čertovo jezero. Odtud je Čertovo jezero pouhých 240 metrů. Trasa je dlouhá 1,7 km.

Výchozí bod Špičácké sedlo

U centrálního parkoviště Špičácké sedlo začíná žlutá turistická stezka dlouhá 2,3 km. První rozcestí, ke kterému dojdete je Špičák – Jezerní cesta. Zde byste se po modré značce dostali po necelém kilometru stoupání k vrcholu Špičák. Od dalšího rozcestí Čertovo jezero je cíl procházky pouhých 240 metrů.

Výchozí bod Železná Ruda

Nejdelší procházku umožňuje turistická stezka ze Železné Rudy, která je dlouhá 4,8 kilometru. První úsek po modré turistické značce končí u pomníku A. Kašpara. Dále pokračujete po modrém značení až k Čertovu jezeru.

Od Čertova jezera je to pouhých 2,5 kilometru k Černému jezeru po červeném turistickém značení. Proto doporučujeme turistickou výpravu začít na Špičáckém sedle. Po žluté stezce dojdete k Čertovu jezeru, potom po červené k Černému jezeru a zpět se vrátíte po Naučné stezce Špičák – Černé jezero. Dozvíte se informace o vodní energii, o historii a o přírodě. Trasa je nenáročná a vede po zpevněné komunikaci. Při zvolení právě této trasy ujdete 8,4 km.

Jak se dostanete k výchozím bodům

Z hotelu Kilián**** Loučovice je Špičák vzdálen 141 km a Železná Ruda 138 km.

Důležité informace

Nezapomeňte, že se budete pohybovat hluboko v lesích v těsné blízkosti hranic. Mějte s sebou alespoň jeden doklad totožnosti, nabitý mobilní telefon, sportovní trekovou obuv, náhradní ponožky, pláštěnku a kapesní lékárničku. I když se vydáte na túru v letních měsících přibalte také teplejší oblečení. Dobré je vzít do batohu baterku a píšťalku. Nikdy nezapomínejte ani na pitný režim a zabalit něco k snědku. 

Čertovo jezero na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315