Hotel Kilián
Další události
Černé jezero
více

České Budějovice

České Budějovice

V roce 1265 nechal město České Budějovice založit král Přemysl Otakar II. jako sídlo králů v jižních Čechách. České Budějovice jsou statutárním městem Jihočeského kraje. Město se nachází v Českobudějovické pánvi na soutoku řeky Vltavy a Malše.

Významným závodem ve městě je Kooh – I – Noor. Společnost založil Josef Hardtmuth v roce 1790 ve Vídni a v roce 1848 se výroba přesunula do Českých Budějovic. Firma Kooh – I – Noor patří mezi největší výrobce uměleckých, školních a kancelářských potřeb.

Městské památky

Náměstí Přemysla Otakara II.

Dominantou českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. je Samsonova kašna z 20. let 18. století. Uprostřed náměstí je keramická dlažba z roku 1939.

Městská radnice

Barokní budovu městské radnice najdete v jižní části západní strany náměstí. Její nynější vzhled se datuje k letům přestavby od roku 1684 až 1747.

Černá věž

Zvonice Černá věž pochází ze 16. století. Byla postavena v gotickém slohu vedle katedrály sv. Mikuláše. Černá vež je vysoká 71,9 metrů a má 9 podlaží. Vež je veřejnosti přístupná po celý rok.

Dominikánský klášter

Klášterní kostel Obětování Panny Marie je jednou z nejcennějších památek jižních Čech a zároveň tou nejvýznamnější i nejstarší uměleckou památkou Českých Budějovic. Pochází z roku 1265, postaven byl v gotickém stylu a nachází se zde velice cenné fresky ze 14. století.

Panská ulice

V Panské ulici je k vidění hned 18 kulturních památek (měšťanské domy) a Rabštejnská věž, která byla součástí hradeb a pochází ze 14. století. V Rabštejnské věži můžete navštívit výstavu historických zbraní.

Restaurace Masné krámy

Masné krámy patří mezi vyhlášené restaurace v Českých Budějovicích. Původní masné krámy vznikly začátkem 14. století na náměstí Přemysla Otakara II., poté byly přesunuty do Krajinské ulice, kde je najdete dodnes.

 

České Budějovice na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315