Hotel Kilián
Další události
Černé jezero
více

Chlum – Nová Pec

Chlum – Nová Pec

  • Délka trasy: 10 km
  • Čas plavby: cca 3 hodiny

Jestli-že Vaše jízda neskončí v obci Pěkná a budete dále pokračovat do Nové Pece, rozhodně nebudete litovat. Ne nadarmo se této oblasti říkalo Srdce Vltavy. Koryto je zde širší, voda pomalu plyne a jízdu tak krásnou romantickou přírodou si můžete maximálně užít.

Zajímavosti na trase

V obci se zachoval barokní kostel sv. Anny z 2. poloviny 18. století s kamennou křtitelnicí a pozdně gotickou sochou Madony s dítětem z konce 15. století.

Jedná se o blatkové rašeliniště, které se nachází v 1. zóně NP Šumava.

Želnava Vám může nabídnout krásný pohled směrem k Plešnému jezeru a k panoramatu hraničních hor. Na návsi se nachází zděný válcový vodojem z roku 1818.Obec se chlubí gotickým kostelem Sv. Jakuba z konce 14. století.

Želnavský smyk

Želnavský smyk je 4 km dlouhý boční vodní smyk pro plavení dřeva, který spojoval Schwarzenberský plavební kanál s původním korytem Vltavy. Vznikl v roce 1887.

Nová Pec

Nová Pec byla původně dřevařskou osadou. Turisty je obec vyhledávaná především pro ideální výchozí bod pro túru na Plešné jezero, Třístoličník, Trojmezí a ke Schwarzenberskému plavebnímu kanálu.  

Místa po trase

Trasa Chlum – Nová Pec na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Lipno nad Vltavou 8

Monika Valentová

+420 737 067 002 valemo@atlas.cz

Petr Valenta

+420 778 077 273 central.val@seznam.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2023, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315