Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Cyklostezka Českokrumlovská

Cyklostezka Českokrumlovská

Jedna z náročnějších cyklistických tras vede členitým terénem do Českého Krumlova. Město je významným kulturním a turistickým centrem jižních Čech. Středověké centrum města je městskou památkovou rezervací od roku 1963. Jeho návštěvu byste rozhodně neměli vynechat.

  • Délka trasy: 74,2 km
  • Výchozí bod trasy: Frymburk
  • Z hotelu Kilián**** Loučovice do výchozího bodu: 13 km

Popis trasy

Frymburk – Milná – Černá v Pošumaví – Muckov – Hořice na Šumavě – Skláře – Kladenské Rové – Přelstice – Kájov – Český Krumlov – Větřní – Zátoň – Branná – Větrná – Malšín – Frymburk.

Turistické zajímavosti

Sklárna v Milné

Sklárnu vybudoval Jan Stašák v obci Milná u Frymburka. Všechny výrobky se zde vyrábějí postaru. Pokud sklárnu navštívíte, dozvíte se o historii sklářské výroby a budete se moci zapojit i do práce u pece.

Dobrkovická jeskyně

Jedná se o krasový vápencový útvar, který tvoří tři dutiny o celkové délce 65 metrů. V roce 1993 byl v Dobrkovické jeskyni nalezen větší počet kostí – zbytky jeskynního medvěda, mamuta, nosorožce a dále několik nástrojů vyrobených z kamene a kostí.

Mlýn ve Starých Dobrkovicích

V mlýnském areálu se dochovaly budovy z různých časových etap. Stavba, která Vás jistě zaujme je patrová středověká sýpka s původním krovem a kamenickými prvky. Vnitřní průčelí mlýnice má částečně dochovanou sgrafitovou fasádu.

Český Krumlov

Areál státního hradu a zámku Český Krumlov se řadí mezi nejvýznamnější památky jihočeského kraje. V roce 1992 byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Ve městě Český Krumlov se nachází Kaple na Křížové Hoře, Kaple sv. Martina, Kostel sv. Jošta, Kostel sv. Víta a Minoritský klášter. 

Místa po trase

Trasa Cyklostezka Českokrumlovská na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315