Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Cyklostezka Jezerní

Cyklostezka Jezerní

Cyklostezka Jezerní je nenáročná a doplněná o dvě plavby převozem přes Lipno. Je vhodná pro rodiny s dětmi a poskytuje spoustu zastávek k odpočinku. Trasa je převážně rovinatá a prakticky celou cestu máte na dohled vody Lipenského jezera.

  • Délka trasy: 50,5 km
  • Výchozí bod trasy: Frymburk nebo Frýdava
  • Z hotelu Kilián**** Loučovice do výchozího bodu: 13 km

Popis trasy

Frýdava červená trasa č. 1019 – Rozcestí u mostu červená trasa č. 1033 – Kyselov – Přední Zvonková modrá trasa č. 1020 – Bližší Lhota s převozem do obce Horní Planá č. 33 – Hůrka – Černá v Pošumaví – Milná – Frymburk a převoz do Frýdavy nebo můžete pokračovat dále v jízdě do Lipna nad Vltavou.

Turistické zajímavosti

Zřícenina hradu Vítkův kámen

Vítkův kámen (Vítkův hrádek) byl postaven Vítkovci ve 13. století jako pohraniční pevnost. Zřícenina gotického hradu leží ve výšce 1035 metrů nad mořem.

Přírodní rezervace Kyselovský les a Kozí Stráň

Od rozcestí Kyselov budete dále pokračovat přes přírodní rezervaci, která leží ve Vltavické brázdě mezi pravým břehem nádrže Lipno a hranicí s Rakouskem. Je součástí CHKO Šumava, protože zde najdete lesní rašeliniště se vzácnou faunou a florou.

Pomník Josef Maršálek

Mezi Přední Zvonkovou a Bližší Lhotou je vybudován pomník – Strážmistr SNB Josef Maršálek, který padl v boji proti narušitelům státních hranic roku 1948.

V Lipenské přehradě se nachází několik menších ostrůvků a větší ostrov zvaný Tajvan. Ostrov se nachází asi 3 kilometry na jihovýchod od obce Horní Planá a po cestě do Černé v Pošumaví ho jistě zahlédnete. Je porostlý smíšeným lesem a vyskytuje se zde vodní ptactvo. Vstup je na ostrov zakázán. 

Místa po trase

Trasa Cyklostezka Jezerní na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315