Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Cyklostezka Přírodní

Cyklostezka Přírodní

Cyklotrasa vede krásnou místy nedotčenou přírodou kolem pravého břehu Lipenského jezera. Cyklostezka Přírodní je nenáročná a je vhodná pro rodiny s dětmi. Po cestě najdete mnoho zajímavých míst k poznání krás Šumavy. O odpočinková místa s pěknými výhledy na Přírodní cyklotrase není nouze.

  • Délka trasy: 49,7 km
  • Výchozí bod trasy: Vyšší Brod
  • Z hotelu Kilián**** Loučovice do výchozího bodu: 5,5 km

Popis trasy

Vyšší Brod – Mnichovice – Kapličky – Spáleniště – Pasečná – Svatý Tomáš – Kyselov – Račín – Přední Zvonková – Zadní Zvonková – Huťský Dvůr – Nová Pec

Turistické zajímavosti

Klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter Vyšší Brod byl založen Rožmberky v roce 1259. Mniši sami vystavěli klášter s gotickým chrámem Nanebevzetí Panny Marie se čtyřmi kaplemi, jedním hlavním oltářem a osmi vedlejšími.

Přírodní park Vyšebrodsko

Vyhlášen byl v roce 1995. Má rozlohu 84,1 km2. Jeho severní hranici tvoří řeka Vltava a jižní je státní hranice s Rakouskem.

Zřícenina hradu Vítkův kámen

Vítkův kámen (Vítkův hrádek) byl postaven Vítkovci ve 13. století jako pohraniční pevnost. Zřícenina gotického hradu leží ve výšce 1035 metrů nad mořem.

Medvědí vrch

Medvědí vrch se nachází ve výšce 1017 metrů nad mořem. Přístup na Medvědí vrch je ze Svatého Tomáše.

Přírodní rezervace Kyselovský les a Kozí Stráň

Od rozcestí Kyselov budete dále pokračovat přes přírodní rezervaci, která leží ve Vltavické brázdě mezi pravým břehem nádrže Lipno a hranicí s Rakouskem. Je součástí CHKO Šumava, protože zde najdete lesní rašeliniště se vzácnou faunou a florou.

Schwarzenberský kanál

Schwarzenberský plavební kanál byl postaven na rozvodí Vltavy a Dunaje v letech 1789 až 1822. Tato významná dopravní cesta umožňovala plavit kmeny stromů až 24 metrů dlouhých z nepřístupných oblastí Šumavy. 

Místa po trase

Trasa Cyklostezka Přírodní na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315