Hotel Kilián
Další události
Vodní nádrž Lipno
více

Hauswaldská kaple

Hauswaldská kaple

Hauwaldské kaple jsou poutím místem, které se nacházejí pod Kostelním vrchem, který má výšku 1016 metrů nad mořem. Toto místo se proslavilo především kvůli čisté pramenité vodě, která měla mít údajně léčivé účinky. Zázračné a zároveň nevysvětlitelné uzdravení se rychle rozšířilo mezi veřejnost. Poutníci putovali k prameni až z Itálie a jiných koutů Evropy. První kaple byla vystavěna v roce 1820 a začaly se v ní sloužit poutní mše. Pro velkou oblibu byla postavena v roce 1860 druhá větší kaple, ale ta nebyla stabilní. Proto byla v roce 1902 postavena třetí kaple. Československá armáda ji v roce 1957 zničila.

Po revitalizaci tohoto území v roce 2006 sem historie přivádí turisty z blízkého i dalého okolí. Výjimkou nejsou ani turisté ze zahraničí. Bývalé kaple zde připomínají pouze základy. Voda je z pramene přivedena pomocí ručně tesaných vantroků. Vantroky jsou dřevěná koryta na vodu. Voda z nich dopadá na blankytně modrý skleněný kámen.

Turistické trasy

Trasa podél plavebního kanálu

Žluté turistické značení Vás dovede do cíle po 3,6 km chůze. První rozcestí je Plavební kanál. Zde půjdete až k odbočce ke kapli po Naučné stezce Vchynickotetovský kanál, který spojoval svými 13,6 km řečistě Vydry s říčkou Křemelná.

Trasa pod Kostelním vrchem

Stezka je dlouhá 3,1 km. Modrá turistická značka vede až k rozcestí Pod Kostelním vrchem, od něj budete pokračovat po zelené značke k odbočce ke kapli. Naučná stezka Okolo Kostelního vrchu má necelých 400 metrů.

Jak se dostanete na výchozí místa k Hauwaldské kapli

Z hotelu Kilián**** Loučovice je Srní vzdáleno 103 kilometrů.

Z Loučovic pojedete směrem na Lipno nad Vltavou – Horní Planá – Volary – Horní Vltavice – Kvilda – Modrava a Srní.

Hauswaldská kaple na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315