Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Hochstein

Hochstein

Hochstein se tyčí do výšky 1332 metrů nad mořem. Tento zajímavý skalní útvar se nachází necelý kilometr od Třístoličníku. Pod vrcholem Hochsteinu byla postavena kaple na počest kněze a misionáře Josefa Nepomuka Neumanna. Na samém vršku Hochsteinu je postaven dřevěný kříž. Kruhový výhled na všechny světové strany ve Vás zanechá své kouzlo. Jedinečný výhled do krajiny není ničím rušen. Za příznivého počasí můžete na obzoru vidět rozprostírající se Alpy.

O pár metrů níže je vrchol Třístoličníku (německy Dreisesselberg), který dosahuje výšky 1311 metrů nad mořem. Je jedním z nejvýznamnějším vrcholem Šumavy. Vede přes něj totiž státní hranice mezi Českou republikou a Německem. Zaoblený hřbet Třístoličníku se táhne od severu k jihu v délce 500 metrů s mnoha žulovými skalními útvary. Vrch dostal svůj název podle uskupení skal. Zvětrávání je vymodelovalo do podoby tří skalních věží s miskovitými prohlubněmi, které připomínají trůny. Podle legendy se na těchto třech kamenných křeslech scházeli panovníci tří zemí.

Na severním svahu Třístoličníku ve výšce 916 metrů nad mořem začíná Schwarzenberský plavební kanál. Tato významná dopravní cesta umožňovala plavit kmeny stromů až 24 metrů dlouhých z nepřístupných oblastí Šumavy. Stavěl se ve dvou etapách podle projektu Josefa Rosanauera. Jeho památník se nachází na začátku plavebního kanálu a je přístupný po hřebenové turistické trase.

Turistická trasa

Přístup k vrcholu Třístoličníku je možný po červeně značené turistické trase. Hřebenové cesty vedou z Nového Údolí (asi 4 km jižně od Stožce) přes Třístoličník (asi 7 km) a Trojmeznou na Plechý. Nejrychleji se na vrchol Hochstein dostanete z parkoviště pod Třístoličníkem také po červené turistické značce.

Jako další trasu můžete použít turistickou stezku z Nové Pece, která je dlouhá 12 km. Vede podél Naučné stezky Schwarzenberský plavební kanál. Dále půjdete kolem Plešného jezera, přes vrchol Plechý a vrchol Trojmezná. Červená turistická značka Vás povede po hranici až na Třístoličník. Hochstein je odtud vzdálen na dohled.

Jak se dostanete k výchozímu bodu na Třístoličník

Z hotelu Kilián**** je parkoviště pod Třístoličníkem vzdáleno 86 km. Pojedete směrem na Přední Výtoň – hraniční přechod Gugwald – Helfenberg – Haslach an der Mühl – Schlägl – Ulrichsberg – Neureichenau a Frauenberg, kde se budete držet již směrovek na Dreisesselberg (německy Třístoličník).

Důležité informace

Nezapomeňte, že se budete pohybovat hluboko v lesích v těsné blízkosti hranic či za státními hranicemi. Mějte s sebou alespoň jeden doklad totožnosti, nabitý mobilní telefon, sportovní trekovou obuv, náhradní ponožky, pláštěnku a kapesní lékárničku. I když se vydáte na túru v letních měsících přibalte také teplejší oblečení. Dobré je vzít do batohu baterku a píšťalku. Nikdy nezapomínejte ani na pitný režim a zabalit něco k snědku. 

Hochstein na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315