Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Horní Vltavice – Lenora – Soumarský most

Horní Vltavice – Lenora – Soumarský most

  • Délka trasy: 16,1 km
  • Čas plavby: cca 3,5 – 4 hodiny

Na vodácké trase z Horní Vltavice je úsek poměrně klidný díky mírnému proudu v kombinaci se širokým korytem. Poklidnou jízdu ale místy vystřídají prudké zákruty přes peřejnaté prahy, které Vás budou stahovat ke břehu. Břehy jsou zde bažinaté a zarostlé.

Zajímavosti na trase

Jilmová skála

Na svahu Červeného vrchu severně od Zátoně se nachází přírodní památka Jilmová skála. Jedná se o přirozeně rostoucí lestní porosty s vysokým zastoupením jilmů. Celá oblast leží v zalesněné oblasti vrcholku Boubín.

Lukenská cesta

Historická cesta, která vede přes vrch Boubín ze Včelné do Zátoně. Byla vybudovaná v původních pralesích v letech 1857 – 1859.

Lenora

Z památek lze navštívit bývalý zámeček majitelů sklárny – Kraliků z 19. století, obecní pec na chleba s šindelovou střechou v 1. poloviny 19. století. Za zmínku stojí také Muzeum skla s expozicí lenorského sklářství. V centru obce je památník sklářského mistra Ondřeje Hartauera. Největším lákadlem obce Lenora je krytý dřevěný most přes Vltavu z 19. století.

Malá niva

Rozlehlé rašeliniště na pravém břehu Teplé Vltavy. Nachází se mezi Lenorou a Soumarským mostem. Lokalita je součástí 1. zóny NP Šumava a je sem vstup zakázán.

Velká niva

Rašeliniště Velká niva se nachází u silnice z Lenory do Volar. I sem je vstup zakázán.

 

Místa po trase

Trasa Horní Vltavice – Lenora – Soumarský most na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Lipno nad Vltavou 8

Monika Valentová

+420 737 067 002 valemo@atlas.cz

Petr Valenta

+420 778 077 273 central.val@seznam.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2023, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315