Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Jezero Laka

Jezero Laka

První zmínky o jezeru Laka jsou roku 1831 a v roce 1852 bylo jezero lokalizované z vojenského mapování tak, jak ho známe v dnešní době. Jezero Laka je svoji rozlohou 2,5 ha nejmenším šumavským jezerem. Ovšem sběrná oblast vody z potůčků je nejrozsáhlejší ze všech šumavských jezer. Svou nadmořskou výškou 1096 metrů je nejvýše položeným v celém pohoří Šumavy. Jezero Laka je hluboké maximálně 3,9 metrů a dno je rašelinové. Po hladině uvidíte plavat ostrůvky rašeliníku, borůvčí a s další organogenní vegetací. Voda z jezera teče Jezerním potokem do Křemelné.

Turistické trasy

Výchozí bod Nová Hůrka

Z parkoviště Nová Hůrka vede modrá turistická značka směrem k rozcestí bývalá Stará Hůrka, kde je kryté odpočinkové místo a hrobka rodiny Abelů. Poté budete mírně stoupat až k jezeru Laka. Nejmenší šumavské jezero je vzdáleno 4,4 kilometry.

Výchozí bod Prášily

Od centrálního parkoviště v Prášilech se projdete k jezeru Laka 8,4 kilometrů. Žlutá turistická značka povede Vaše kroky do lesa až k rozcestí Gsenget. Odtud červená turistická stezka vede v blízkosti hranic k rozcestí Zlatý stoleček. V posledním úseku stezky budete mírně sestupovat zhruba 2 kilometry a jezero Laka bude již na dohled.

Výchozí bod Šerlův dvůr

Jezero Laka je od záchytného parkoviště vzdáleno 7,5 kilometru. Žlutá turistická značka Vás povede kolem Prášilského potoka k rozcestí se stejným jménem. Vaším mezi cílem bude rozcestí Vysoké lávky a kolem hrobky rodiny Abelů dojdete ke krytému odpočinkovému místu bývalá Stará Hůrka. Poslední dva kilometry k jezeru Laka se budete držet modré turistické značky.

Jak se dostanete na výchozí body k jezeru Laka

Z hotelu Kilián**** Loučovice jsou Prášily vzdálené 114 km, Nová Hůrka 129 km a Šerlův dvůr 116 km.

Z Loučovice pojedete směrem na Lipno nad Vltavou – Horní Planá – Volary – Horní Vltavice – Kvilda – Modrava – Srní a Prášily. Zde je možné dále pokračovat na výchozí bod Šerlův dvůr nebo Nová Hůrka.

Jezero Laka na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315