Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Jihočeský Stonehenge

Jihočeský Stonehenge

Jihočeský Stonhenge nebo také Holašovický Stonehenge či Holašovický kruh je novodobé kruhové sekupení kamenů – menhirů. První balvan vykopal místní občan v roce 2002 na návsi a pokračoval v hledání dalších balvanů. Všechny byly nalezeny v okolí 15 km od obce. V roce 2008 byl postaven kruh 25 žulových kamenů a jednoho centrálního. Megalitický kruh má průměř 30 metrů. Součástí areálu Holašovického Stonhenge je rybník. Jeho břeh lemují stromy a menhiry. Do areálu spadá pahorek, kde najdete informativní tabuli, na které si můžete přečíst i návod k použití menhirů. Zhruba o kilometr dále se nachází bývalé mohylové pohřebiště knovízové kultury.

Otevírací doba

Holašovické Stonhenge je přístupné návštěvníkům po celý rok zdarma.

Jak se k Jihočeskému Stonhenge dostanete

Z hotelu Kilián**** se vydáte směrem na Lipno nad Vltavou – Černá v Pošumaví – Kájov- Brloh a Holašovice. Centrální parkoviště v Holašovicích je vzdáleno 63 km. Doporučujeme i jedinečnou prohlídku selského baroka v kilometr vzdálené obci Jankov.  

Jihočeský Stonehenge na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2020, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315