Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Klášter Vyšší Brod

Klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter Vyšší Brod byl založen Rožmberky v roce 1259. Mniši sami vystavěli klášter s gotickým chrámem Nanebevzetí Panny Marie se čtyřmi kaplemi, jedním hlavním oltářem a osmi vedlejšími. Celá stavba trvala přes 100 let. Mezi nejcennější umělecké památky patří Madona vyšebrodská a Závišův kříž. Klášterní knihovna se pyšní více jak 70 tisíci svazky a je třetí největší knihovnou v České republice. Unikátem je rozsáhlá sbírka biblí ve 40 světových jazycích. V roce 2011 se komunita vyšebrodských mnichů rozhodla vrátit k tradiční liturgii. Vyšebrodský klášter je tedy jediným místem v českobudějovické diecézi, kde je možné každý den navštěvovat tridentskou mši.

Prohlídková trasa

Při prohlídce cisterciáckého kláštera uvidíte klášterní kostel, hlavní oltář, mnišský chór, kapli sv. Benedikta, kapli sv. Bernarda, kapli Panny Marie, obrazovou galerii, galerii soch, knihovní chodbu a dva knižní sály – filosofický a teologický.

Návštěvní doba

Prohlídky kláštera ve Vyšším Brodě jsou vždy s průvodcem a začínají každou hodinu. Na základě telefonické domluvy lze sjednat termín prohlídky na standardně uzavřené měsíce listopad až duben.

  • Květen až září – pondělí zavřeno, úterý až sobota od 9:30 do 17.00, neděle od 12:30 do 17:00

Vstupné

  • Plné 100 Kč
  • Snížené 75 Kč

Jak se do kláštera Vyšší Brod dostanete

Z hotelu Kilián**** je klášter Vyšší Brod vzdálen necelých 6 kilometrů. Pro vyznavače turistiky je značená trasa dlouhá 4,5 kilometru a nazývá se Opatská stezka II. Z Loučovic na nádraží Vyšší Brod je možné dojet autobusem i vlakem.

Společně s prohlídkou vyšebrodského kláštera doporučujeme navštívit vodní nádrž Lipno II. Jedná se o vyrovnávací nádrž, která slouží k vyrovnávání odtoků z elektrárny na přehradní nádrži Lipno I.

Klášter Vyšší Brod na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315