Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Kostel Božího těla

Kostel Božího těla

Svatý Tomáš je malá osada ležící na česko-rakouských hranicích pod zříceninou hradu Vítkův kámen. Gotický kostel Božího těla je zasvěcený Kristovu utrpení. Založil ho roku 1347 Petr I. z Rožmberka. V letech 1510 – 1517 dostal kostel Božího těla pozdně gotickou podobu. Díky obrazu svatého Tomáše, který měl mít zázračnou moc, proudily do kostela procesí věřících. Rok 1874 byl rokem obnovení a znovu vysvěcení kostela. Při druhé světové válce se kostel stal vojenským skladištěm a začal velice rychle chátrat. Před jeho zřícením přišla záchrana v podobě pomoci z Německa a začala rozsáhlá oprava. V roce 1997 byl kostel Božího těla znovu vysvěcen a dodnes se v něm konají bohoslužby. Věřící zde mohou obdivovat nástěnnou malbu ze 14. století, která zobrazuje Pannu Marii s Ježíškem a Tři Krále.  

Kostel Božího těla na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315