Hotel Kilián
Další události
Černé jezero
více

Lipenská magistrála

Lipenská magistrála

Tato nově vybudovaná cyklotrasa potěší především rodiny s dětmi. Cyklotrasa po Lipenské magistrále je nenáročná a vhodná tedy pro výlet s dětmi. Po celou dobu jízdy budete pouze na levém břehu Lipenského jezera. Tento úsek trasy je součástí Šumavské magistrály, která protíná celou Šumavu a je dlouhá 234 km. Po cestě budete mít dostatek možností k odpočinku a občerstvení.

  • Délka trasy: 58,5 km
  • Výchozí bod trasy: Vyšší Brod nebo Loučovice
  • Z hotelu Kilián**** Loučovice do výchozího bodu: 5,5 km nebo 0 km

Popis trasy

Vyšší Brod - Loučovice – Lipno nad Vltavou – Slupečná - Frymburk – Milná – Černá v Pošumaví – Hůrka – Horní Planá – Nová Pec

Turistické zajímavosti

Klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter Vyšší Brod byl založen Rožmberky v roce 1259. Mniši sami vystavěli klášter s gotickým chrámem Nanebevzetí Panny Marie se čtyřmi kaplemi, jedním hlavním oltářem a osmi vedlejšími.

Čertova stěna

Čertova stěna–Luč je národní přírodní rezervace podél řeky Vltavy mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Čertova stěna je skalní sráz posetý náhodně nakupenými žulovými kameny nad hlubokým údolím řeky. Nad údolím je přes 30 metrů vysoký skalní blok nazývaný Čertova kazatelna.

Sklárna v Milné

Sklárnu vybudoval Jan Stašák v obci Milná u Frymburka. Všechny výrobky se zde vyrábějí postaru. Pokud sklárnu navštívíte, dozvíte se o historii sklářské výroby a budete se moci zapojit i do práce u pece.

Rodný dům Adalberta Stiftera

Expozice šumavského spisovatele Adalberta Stiftera se nachází v jeho rodném domku v Horní Plané č.p. 21. Pro veřejnost je expozice přístupná od slavnostního otevření v roce 1960. 

Místa po trase

Trasa Lipenská magistrála na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315