Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Lipno nad Vltavou – Lipno II

Lipno nad Vltavou – Lipno II

  • Délka trasy: 12,2 km
  • Čas plavby: cca 3,5 hodiny

Vodácká trasa z Lipna nad Vltavou k vodní nádrži Lipno II se řadí mezi nejtěžší přirozené slalomářské a raftové tratě na světě. Úsek je označován jako WWIV až WWV+. Několikrát ročně se upouští voda z nádrže Lipno, aby se v těchto místech uskutečnily prestižní závody mezi Lipnem I, Loučovicemi a Čertovou stěnou. Vodák se zde setkává s úsekem Čertovy proudy. Za normálních okolností jsou Čertovy proudy prakticky nesjízdné kvůli nízké hladině vody. Plavba po hladině vodní nádrže Lipno II je zakázána. Mezi Lipnem a Vyšším Brodem je možné využít k přepravě lodí vlak.

Zajímavosti na trase

V roce 1884 zde byla založena papírna, která zaměstnávala více než 1.000 zaměstnanců. V obci se také dochovaly dva gotické kostely ze 14. století.

Čertovy proudy

Čertovými porudy je nazýváno kamenné řečiště Vltavy od Lipna až po Vyšší Brod.

Čertova stěna-Luč

Místo poseté náhodně nakupenými žulovými kameny nad hlubokým údolím řeky je jedno z nejnavštěvovanějších skalních lokalit v České republice. Čertova stěna–Luč je národní přírodní rezervace podél řeky Vltavy mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Vznikla v roce 1992 sloučením státní přírodní rezervace Čertova stěna a Luč.

Místa po trase

Trasa Lipno nad Vltavou – Lipno II na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315