Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Medvědí stezka

Medvědí stezka

Medvědí stezka je nejstarší naučná stezka na Šumavě. Vznikla v roce 1967. Její vznik je spjatý se zastřelením posledního šumavského medvěda v roce 1856. Pokud se vydáte po celé Medvědí stezce počítejte s časovou náročností minimálně 4 hodiny. Naučná stezka je poměrně náročná a měří 14 km. Proto se nedoporučuje ji absolvovat s malými dětmi.

Celá naučná stezka Vás povede kolem zajímavých míst, které stvořila příroda. Mezi ně patří například: Skalní vyhlídka, Perníková skála, Soutěska lapků a Gotický portál. Skalní útvary Kaple, Hřib, Viklam, Obří kostky, Kamenná kráska, Mechová pyramida, Lovecká jeskyně, Dračí tlama a další. Téměř v polovině stezky Vás okouzlí pohled na klidné Jelení jezírko. Jelení Vrchy Vám nabídnou pohled na dolní portál Schwarzenberského plavebního kanálu a také možnost občerstvení.

Na jejím posledním úseku z Jeleních Vrchů do Černého Kříže najdete dva památníky. Barenstein – Medvědí kámen, který je památníkem k zastřelení posledního šumavského medvěda. A druhý památník Rudolfstein je na této stezce jako paměť na cestu korunního prince Rudolfa.

Turistická trasa

Výchozím bodem pro Medvědí stezku je železniční stanice Černý Kříž. Jako nejideálnější řešení Vám nabízíme ponechat auto u železniční stanice Ovesná a vydat se vlakem na zastávku Černý Kříž. Medvědí stezku totiž zakončíte právě u vlakové stanice Ovesná, kde bude čekat Váš vůz. Celou cestu půjdete po žluté turistické značce.

Jak se dostanete do výchozího bodu Medvědí stezky

Z hotelu Kilián**** Loučovice pojedete směrem na Lipno nad Vltavou – Frymburk – Černá v Pošumaví – Želnava – Nová Pec a odtud podél železnice do Ovesné. Železniční zastávka Ovesná je vzdálená 44 kilometrů. Vlak z Ovesné do zastávky Černý kříž jezdí po dvou hodinách a cesta trvá 14 minut.  

Medvědí stezka na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315