Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Nordické bruslení

Nordické bruslení

Chcete si ze své dovolené u Lipna odvést netradiční zážitek? Vyzkoušejte nordické bruslení. Tento adrenalinový sport se k nám dostal ze severských zemí a z Nizozemska. Nordické bruslení vzniklo ve Švédsku na přelomu 19. a 20. století. V severských zemích se bruslí na volném neupraveném ledu na zamrzlých jezerech, kde je nutností mít s sebou kompletní bezpečnostní vybavení. Nizozemsko využívá k nordickému bruslení zamrzlé uměle vybudované vodní kanály a na bezpečnostní vybavení zde se neklade takový důraz.

Jedná se o dálkové rychlobruslení na přírodním ledu. Nordické brusle jsou tvořeny 40 až 50 cm dlouhými ocelovými noži s připevněným běžkařským vázáním NNN nebo SNS. Kombinují hokejové brusle a běžecké lyže. Jsou připevněné za špičku boty, což umožňuje dosáhnout vysoké rychlosti. K ujetí až deseti metrů Vám postačí malý odraz. Nordické brusle lze používat na pohorky a další outdoorovou sportovní obuv, ve které Vám bude příjemně po celou dobu bruslení.

Nordické bruslení na Lipně

Lipno nad Vltavou – Přední Výtoň – Frymburk

Tento bruslařský okruh je dlouhý se zajížďkou do Přední Výtoně 15 kilometrů.

Horní Planá – Jenišov – Černá v Pošumaví

Tato méně známá dráha má délku 10 km.

Půjčovna

Nordické brusle Vám zapůjčí Penzion U Lipna v Přední Výtoni na celý den za 300 Kč. Po domluvě si brusle vypůjčíte i na více dní. Penzion U Lipna nenabízí půjčovnu bot. Pokud nemáte vlastní běžkařské boty lze zapůjčit v okolních půjčovnách.

Další půjčovnu nordických bruslí najdete v Černé v Pošumaví - Kemp Jestřábí I. Cena se pohybuje okolo 60 Kč/hodinu a 230 Kč/den. Vypůjčené brusle se připevňují na vlastní outdoorovou obuv nebo na snowboardové boty.

Vstup na bruslařskou dráhu je zdarma a na vlastní nebezpečí. Proto je velmi důležité sledovat informace o stavu ledu.  

Nordické bruslení na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315