Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Okolo Lipenské přehrady

Okolo Lipenské přehrady

Cyklostezka okolo Lipenského jezera je poměrně náročná, hlavně pro méně trénované cyklisty. Členitý terén cyklostezky kolem Lipna patří k těm náročnějším. Trasa poskytuje spoustu zastávek k odpočinku a občerstvení.

  • Délka trasy: 108 km
  • Výchozí bod trasy: Loučovice
  • Z hotelu Kilián**** Loučovice do výchozího bodu: 0 km

Popis trasy

Loučovice č. 33 – Lipno nad Vltavou – Slupečná – Frymburk – Milná – Černá v Pošumaví – Hůrka – Horní Planá – Nová Pec – Huťský Dvůr – Zadní Zvonková – Přední Zvonková – Račín – Kyselov – Pasečná – Spáleniště – Kapličky – Mnichovice – Vyšší Brod – Loučovice.

Turistické zajímavosti

Zřícenina hradu Vítkův kámen

Vítkův kámen (Vítkův hrádek) byl postaven Vítkovci ve 13. století jako pohraniční pevnost. Zřícenina gotického hradu leží ve výšce 1035 metrů nad mořem.

Přírodní rezervace Kyselovský les a Kozí Stráň

Od rozcestí Kyselov budete dále pokračovat přes přírodní rezervaci, která leží ve Vltavické brázdě mezi pravým břehem nádrže Lipno a hranicí s Rakouskem. Je součástí CHKO Šumava, protože zde najdete lesní rašeliniště se vzácnou faunou a florou.

Rodný dům Adalberta Stiftera

Expozice šumavského spisovatele Adalberta Stiftera se nachází v jeho rodném domku v Horní Plané č.p. 21. Pro veřejnost je expozice přístupná od slavnostního otevření v roce 1960.

V Lipenské přehradě se nachází několik menších ostrůvků a větší ostrov zvaný Tajvan. Ostrov se nachází asi 3 kilometry na jihovýchod od obce Horní Planá a po cestě do Černé v Pošumaví ho jistě zahlédnete. Je porostlý smíšeným lesem a vyskytuje se zde vodní ptactvo. Vstup je na ostrov zakázán.

Sklárna v Milné

Sklárnu vybudoval Jan Stašák v obci Milná u Frymburka. Všechny výrobky se zde vyrábějí postaru. Pokud sklárnu navštívíte, dozvíte se o historii sklářské výroby a budete se moci zapojit i do práce u pece.

Klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter Vyšší Brod byl založen Rožmberky v roce 1259. Mniši sami vystavěli klášter s gotickým chrámem Nanebevzetí Panny Marie se čtyřmi kaplemi, jedním hlavním oltářem a osmi vedlejšími.

Čertova stěna

Čertova stěna–Luč je národní přírodní rezervace podél řeky Vltavy mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Čertova stěna je skalní sráz posetý náhodně nakupenými žulovými kameny nad hlubokým údolím řeky. Nad údolím je přes 30 metrů vysoký skalní blok nazývaný Čertova kazatelna. 

Místa po trase

Trasa Okolo Lipenské přehrady na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2020, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315