Hotel Kilián
Další události
Černé jezero
více

Opatská stezka I

Opatská stezka I

Naučná turistická trasa Opatská stezka I vede kolem uměle vytvořeného kanálu, který zásobuje klášter Vyšší Brod užitkovou vodou. Celá trasa po stopách starých řemesel a přírodních krás je dobře značena. Na zajímavých místech jsou pro Vás připravené informační tabule. Opatská stezka I jich má třináct.

Výchozí bod klášter Vyšší Brod

Žlutá turistická značka začíná nad klášterem Vyšší Brod, opisuje tvar osmičky a vrací se zpět ke klášteru. Celková délka trasy jsou necelé čtyři kilometry. Tato nenáročná trasa Vás zavede nejprve k lesu, kde budete mírně stoupat kolem břehů Menší Vltavice. Zhruba po 1,5 kilometru chůze proti proudu uvidíte bezpochyby ten nejatraktivnější bod na Opatské stezce I – vodopády sv. Wolfganga. Opravdové vodopády ale nečekejte, jedná se spíše o velké peřeje. Odtud stezka pokračuje lesní pěšinou po proudu. Před Vámi se vynoří několik budov starého hamru. Klesáním dojdete k bývalému městkému lomu. Poslední zajímavou zastávkou je klášterní vodovod z počátku 20. století a poté již sestoupáte zpět ke klášteru Vyšší Brod.

Výchozí bod Loučovice

Pro opravdové vyznavače turistiky je ideální cesta po žluté značce přímo z Loučovic na vrchol Vyklestilka. Budete se moci rozhlédnout do kraje z 887 metrů nad mořem. Odtud dále po žlutém značení až na rozcestí Pod Martínkovským vrchem a k vodopádům sv. Wolfganga, kde pro Vás začne Opatská stezka I.

Návrat zpět do Loučovic

Zpět do hotelu Kilián**** je možnost jít dále po turistickém značení modré barvy. Trasa vede po dobře značené Opatské stezce II, která končí v Loučovicích. Trasa m ěří 4 kilometry. Další možnou trasou je vydat se po červené značce kolem Lipna II a Čertovy stěny. Loučovice jsou vzdáleny 5 kilometrů. Návrat je možný i autobusem či vlakem z Vyššího Brodu.  

Opatská stezka I na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315