Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Opatská stezka II

Opatská stezka II

Rozhodnete-li se vydat se po Opatské stezce II Vaším cílem bude Rožmberská brána kláštera Vyšší Brod. Stezka má modré turistické značení a není náročná. Trasa povede kolem 5 naučných tabulí s historickými, přírodními i technickými zajímavostmi. Jsou to například – nedokončený žulový blok, uvidíte stopy po lámání kamene a kámen ve tvaru velryby. U každé informační tabule je možnost odpočinku na lavičce. První tabule Vám nabídne fotografie s informacemi o obci Loučovice. Na rozcestí Pod Pošlákem je druhá zastávka, kde se dočtete o zaniklé osadě Pošlák a známém mrazovém srubu na Vyklestilce. Zastávka číslo tři má pro turisty připraveno odpočívadlo se stříškou. Zde je možné na chvíli odbočit ze stezky a vydat se počervené turistické značce asi kilometr, kde se před Vámi otevře pohled na Čertovu stěnu. Informační zastávka číslo čtyři pojednává o historii cest mezi Vyšším Brodem a Loučovicemi. Poslední tabule se nachází před Rožmberskou bránou kláštera Vyšší Brod. Najdete zde vše o založení kláštera, o kolonizaci krajiny a o historii zemědělství. Velice zajímavé je i vysvětlení jak a proč vznikají skalní mísy.

Délka stezky je 4,2 km a překonáte převýšení 220 metrů. Opatskou stezku II s výchozím bodem Loučovice a cílovým místem klášter Vyšší Brod ujdete zhruba za 1,5 hodiny. Stezka je za dobrých povětrnostních podmínek přístupná turistům od jara do zimy.

Zpět k hotelu Kilián**** se můžete navrátit po stejné trase, využít vlakové či autobusové spojení nebo si procházku prodloužit. Kolem vodní nádrže Lipno II a Čertovy stěny vede z Vyššího Brodu červené turistické značení a trasa je dlouhá 7 kilometrů.  

Opatská stezka II na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2020, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315