Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Památník Jana Žižky z Trocnova

Památník Jana Žižky z Trocnova

Památník Jana Žižky z Trocnova se nachází v rozhlehlém areálu poblíž Trocnova. Součástí areálu jsou lesy, louky, rybníky, Mikšův dvorec, Žižkův dvorec a především památník se sochou Jana Žižky. Památník navrhl Josef Malejovský a postaven byl v letech 1958 až 1969. Má podobu čtyřbokého jehlanu, na kterém je umístěna socha Jana Žižky v nadživotní velikosti.

Muzeum husitského hnutí

Je součástí areálu. Budova muzea vznikla ze dvora borovanského kláštera. Ten vznikl v roce 1678 až 1679 z pozůstatků zdiva dvorců. V muzeu jsou uloženy historické předměty nalezené při archeologických průzkumech. Při prohlídce můžete vidět dobové listiny, modely rodného domu Jana Žižky a mnoho předmětů ze 14. až 17. století.

Naučná trasa areálem

Výchozí bod této naučné trasy je u budovy Památníku Jana Žižky z Trocnova. Od památníku půjdete po značené cestě po hrázi Horního a Dolního rybníku k lesu. Zde uvidíte zbytky dvorce a 9 metrů hlubokou studnu. K údajnému místu Žižkova narození se dostanete po hrázi Grandlového rybníka, kde je umístěn kámen s nápisem. Odtud projdete již k samotnému pomníku Jana Žižky z Trocnova.

Otevírací doba

Areál je pro návštěvníky přístupný celoročně.

Jak se k památníku dostanete

Z hotelu Kilián**** je Trocnov vzdálen 54 km. Pojedete směrem na Vyšší Brod – Dolní Dvořiště – Kaplice – Římov a Trocnov. Případně můžete zvolit trasu s výchozím bodem v obci Ostrolovský Újezd s návštěvou místního zámku. Necelý kilometr za obcí začíná i velice zajímavá Naučná stezka Totalita rozděluje, která je dlouhá 6 km.  

 

Autor fotografie: Jitka Erbenová

Památník Jana Žižky z Trocnova na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315