Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Po stopách Adalberta Stiftera

Po stopách Adalberta Stiftera

Cyklotrasa začíná u rodného domu Adalberta Stiftera a vede krajinou, kterou popisoval ve svých dílech. Adalbert Stifter byl rakouský spisovatel, malíř a pedagog. Zařadil se mezi nejvýznamnější představitele biedermeieru. Ačkoliv pojedete po stopách Adalberta Stiftera, tak jeho památník po cestě neuvidíte. Nachází se totiž nad břehem Plešného jezera a měří 14,5 metru. Ze skály před pomníkem je dech beroucí pohled na Plešné jezero. Určitě je to dobrý tip na další Vaši projížďku krásnou přírodou Šumavských lesů.

  • Délka trasy: 66 km
  • Výchozí bod trasy: Horní Planá (Po stopách Adalberta Stiftera se můžete vydat již od Frymburka)
  • Z hotelu Kilián**** Loučovice do výchozího bodu: 31 km, Frymburk 13 km

Popis trasy

Horní Planá – převoz do obce Bližší Lhota – Přední Zvonková – Zadní Zvonková – rakouská Kanalstrasse – Ježová – Koranda – Rozcestí u Janovy cesty – Svatý Tomáš – Frýdava – převoz do Frymburka – Milná – Černá v Pošumaví – Hůrka – Horní Planá

Turistické zajímavosti

Sklárna v Milné

Sklárnu vybudoval Jan Stašák v obci Milná u Frymburka. Všechny výrobky se zde vyrábějí postaru. Pokud sklárnu navštívíte, dozvíte se o historii sklářské výroby a budete se moci zapojit i do práce u pece.

Zřícenina hradu Vítkův kámen

Vítkův kámen (Vítkův hrádek) byl postaven Vítkovci ve 13. století jako pohraniční pevnost. Zřícenina gotického hradu leží ve výšce 1035 metrů nad mořem.

Medvědí vrch

Medvědí vrch se nachází ve výšce 1017 metrů nad mořem. Přístup na Medvědí vrch je ze Svatého Tomáše.

Místa po trase

Trasa Po stopách Adalberta Stiftera na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315