Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Pomník Adalberta Stiftera

Pomník Adalberta Stiftera

Adalbert Stifter se narodil v roce 1805 a zemřel roku 1868. Byl rakouským spisovatelem, malířem a pedagogem. Řadí se mezi nejvýznamnější představitele biedermeieru. Stifterův památník se nachází na skalní stěně pod vrcholem hory Plechý. Památník má tvar štíhlého 14,5 metru vysokého obelisku zhotoveného ze žuly. Stavěl se v letech 1876 až 1877.

Trasy na Plešné jezero

Výchozí bod Nová Pec (část) – trasa dlouhá 6,8 km

Zelená turistická značka vede podél Schwarzenberského plavebného kanálu až na na rozcestí s Koňským potokem. Dále pokračujte stále po zelené turistické značce. Rozcestí Rakouská cesta – U Říjiště nabízí sezonní kiosek s občerstvením. Dále po zelené trase stoupáte k Jezerní stezce. Zde je i nouzové nocoviště Pod Plesným jezerem. Jezerní stezka končí Pod kamenným mořem a po necelém kilometru chůze se objeví cíl Vaší turistické výpravy – Plešné jezero s tyčícím se pomníkem A. Stiftera, ke kterému dojdete po žlutém turistickém značení.

Výchozí bod osada Jelení – trasa dlouhá 6,5 km

Po žluté turistické značce se vydáte proti proudu Koňského potoka. Na rozcestí Koňského potoka a Schwarzenberského kanálu dále pokračujte po zelené turistické značce. Rozcestí Rakouská cesta – U Říjiště nabízí sezonní kiosek s občerstvením. Dále po zelené trase stoupáte k Jezerní stezce. Zde je i nouzové nocoviště Pod Plesným jezerem. Jezerní stezka končí Pod kamenným mořem a po necelém kilometru chůze se objeví cíl Vaší turistické výpravy – Plešné jezero s tyčícím se pomníkem A. Stiftera, ke kterému dojdete po žlutém turistickém značení.

Prodloužení trasy

Při dalším stoupání dojdete ke Kučerově vyhlídce ve výšce zhruba 1300 metrů. Odtud je vrchol hory Plechý opravdu na dosah. Přejeme krásný výhled.

Jak se k Plešnému jezeru dostanete

Z hotelu Kilián**** je výchozí bod pro cestu na Plešné jezero vzdálen 42 km. Pojedete směrem na Lipno nad Vltavou – Frymburk – Černá v Pošumaví – Horní Planá – Želnava a poté již směr Nová Pec. Případně můžete využít parkoviště v osadě Jelení.

Důležité informace

Nezapomeňte, že se budete pohybovat hluboko v lesích v těsné blízkosti rakouských hranic. Mějte s sebou alespoň jeden doklad totožnosti, nabitý mobilní telefon, sportovní trekovou obuv, náhradní ponožky, pláštěnku a kapesní lékárničku. I když se vydáte na túru v letních měsících přibalte také teplejší oblečení. Dobré je vzít do batohu baterku či píšťalku. Nikdy nezapomínejte ani na pitný režim a zabalit něco k snědku.  

Pomník Adalberta Stiftera na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315