Hotel Kilián
Další události
Černé jezero
více

Pstruhařství Hůrka

Pstruhařství Hůrka

Pstruhařství Hůrka bylo založeno již v roce 1964 a navázalo tak na dlouholetou tradici chování ryb na Lipensku. V roce 1995 se pstruhařství stalo majetkem manželů Turkových. Během několika let byla obnovena a rozšířena soustava kaskádovitých rybníků. Právě díky kaskádovitému rozložení jejich rybníků vzniká to nejlepší možné prostředí pro chov pstruha duhového. Průzračně čistá voda, která se do rybníků dostává ze šumavských potoků, dává pstruhům vynikající chuť. Ulovit si zde můžete i kapra, lína, amura a další sladkovodní ryby.

Váš úlovek, na který budete náležitě hrdí, si můžete nechat připravit v Rybí restauraci podle vybraného receptu nebo odnést s sebou. Jako součást služeb hotelu Kilián**** nabízíme přípravu Vámi ulovených ryb naším šéfkuchařem přímo v hotelové restauraci podle Vašeho přání a chuti.

Vstup k soukromým chovným rybníkům je zpoplatněn. Chytání je povoleno i na vlastní udice s nástrahou. Pokud byste si rádi vyzkoušeli alespoň na pár hodin být rybářem, vše potřebné zapůjčíme hostům našeho hotelu Kilián**** na recepci za poplatek 100 Kč/6 hodin nebo 150 Kč/24 hodin.

Ceník ulovených ryb

  • Kapr za 80 Kč/kg
  • Lín za 80 Kč/kg
  • Amur za 80 Kč/kg
  • Pstruh za 120 Kč/kg

Ryby je také možno chytit a pustit zpět do rybníka. Chyť a pusť je název pro jiný přístup k rybaření a přiklání se spíše k relaxační aktivitě.

  • Za 4 hodiny rybolovu zaplatíte 100 Kč.
  • Povolenka k lovu ryb není nutností.

Rybí restaurace

Milovníky všech rybích specialit jistě potěší vyhlášená Rybí restaurace v obci Hůrka. Gurmáni si pochutnají na výhradně čerstvých rybách chovaných ve vlastních rybnících. Z jídelního lístku Rybí restaurace budete moci vybírat z tradičních českých pokrmů i specialit. Mimo ryby restaurace nabízí i pokrmy z kuřecího a vepřového masa. Rybí restaurace je otevřena od května do října každý den od 11 hodin. Od listopadu do dubna Vám rádi uvaří pouze od pátku do neděle.

Jak se ke Pstruhařství dostanete

Z hotelu Kilián**** je Pstruhařství Hůrka vzdáleno 26 km. Pojedete směrem na Lipno nad Vltavou – Frymburk – Černá v Pošumaví – Horní Planá a Hůrka. Samotný ráj rybářů se nechází zhruba 3 km za obcí Hůrka.  

Pstruhařství Hůrka na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315