Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Rafting a extrémní kayaking Loučovice - Čertovy proudy

Rafting a extrémní kayaking Loučovice - Čertovy proudy

Vodácká trasa z Lipna nad Vltavou k vodní nádrži Lipno II se řadí mezi nejtěžší přirozené slalomářské a raftové tratě na světě. Tento náročný úsek je označován jako WWIV až WWV+. Několikrát ročně se upouští voda z vodní nádrže Lipno, aby se mohly uskutečnit prestižní závody v horském úselu Vltavy zvaném Čertovy proudy mezi Lipnem I, Loučovicemi a Čertovou stěnou. Za normálních okolností je však voda z Lipna vedena 3,6 kilometrů dlouhou štolou do vyrovnávací nádrže Lipno II a Čertovy proudy jsou pro nízkou hladinu vody nesplavné.

První ročník odstartoval 26. září roku 1954 a pořádal ho vodácký oddíl TJ Tatran Loučovice. Na start se postavilo 29 závodníků. Díky nevídanému úspěchu prvního ročníku se náročná trať Čertovy proudy zařadila mezi tradiční vodácké závody.

Pravidelně se na vltavských Čertových proudech pořádá Mistrovství Evropy ve všech kategoriích raftařů. Extrémní kayaking nabízí velkolepou podívanou na ty nejlepší kajakáře z celého světa.  

Rafting a extrémní kayaking Loučovice - Čertovy proudy na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2020, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315