Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Rozhledna Alpenblick

Rozhledna Alpenblick

Dřevěná rozhledna Alpenblick byla postavena v letech 2008 až 2009 z jedlí z místních lesů. Slavnostní otevření proběhlo 3. května 2009. Vyhlídka na Alpy leží ve výšce 1000 metrů nad mořem. Samotná rozhledna Alpenblick se tyčí do výšky 33 metrů na západním svahu hory Sulzberg. Rozhled do všech světových stran Vám nabídne z výšky pouhých 27 metrů. V této výšce se nachází zastřešená vyhlídková plošina. Alpenblick se může pyšnit překrásným výhledem na Šumavské vršky, Bavorsko a především do hlubokého údolí řeky Gresse Mühl. Nebyla by to Alpská vyhlídka, kdyby Vám neumožnila pohled na majestátní Alpy s vrcholem Dachstein. Alpy jsou nejlépe vidět od října do dubna. Rozhledna Alpenblick je dostupná pěšky, na kole i autem.

Otevírací doba

Rozhledna Alpenblick je otevřena od května do října. Vstup na rozhlednu je závislý na pověrtnostních podmínkách.

Pokud chcete ušetřit za vstupné, kupte si kombinovanou vstupenku na Alpenblick a Moldaublick. Rozhledna Moldaublick je vzdálena 2,5 km a není otevřena celoročně. Provoz se tu řídí povětrnostními podmínkami. Vtup pro návštěvníky je od konce dubna do listopadu.

Vstupné

  • Dospělí - 2 EUR
  • Děti od 6 do 15 let – 1 EUR
  • Děti do 6 let – zdarma

Kombinované vstupné na Alpenblick a Moldaublick je pro dospělého 3 EUR a za děti od 6 do 15 let zaplatíte 1 EUR.

Jak se k rozhledně Alpenblick dostanete

Z hotelu Kilián**** Loučovice je výchozí bod Schoeneben na rozhlednu Alpenblick a Moldaublick vzdálen 34 km. Pojedete směrem na Lipno nad Vltavou ale hráz Lipenské přehrady nepřejedete. Budete pokračovat dále na Přední Výtoň – Frýdava – Přední Zvonková a Schöneben.

Rozhledna Alpenblick na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2020, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315