Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť byla postavena na vrcholu hory Kleť, která má výšku 1083 metrů nad mořem. Hora Kleť je nejvyšším vrcholem Blanenského lesa. Sama rozhledna je vysoká 18 metrů a nechal ji postavit pro svůj rod kníže Josef Schwarzenberg. Sloužila z počátku jen pro soukromé účely a veřejnosti byla zpřístupněna ve druhé polovině 19. století. Pod rozhlednou po červené a žluté turistické značce byla v letech 1957 až 1958 postavena hvězdárna, která se řadí mezi světové špičky. Na rozhlednu Kleť se dostanete po turistickém značení ze všech stran. K dispozici je i lanovka. Nástupní stanice je u centrálního parkoviště v obci Krasetín – Vyhlídka. Rozhledna Kleť nabízí krásný výhled do všech světových stran. Uvidíte velkou část Šumavy, Protivínské hory, Novohradské hory a za dobré viditelnosti je možné spatřit Alpy.

Turistické trasy

Výchozí bod Krasetín

Nejkratší stezka na rozhlednu Kleť vede z parkoviště v obci Krasetín přímo u lanové dráhy. Vrchol zdoláte po 5,4 kilometrech stoupání po zelené turistické značce.

Výchozí bod Zlatá Koruna

Od železniční zastávky ve Zlaté Koruně je vrchol vzdálen 6,2 km. Červené turistické značení Vás povede kolem Zatokorunského lesa k rozcestí Kokotín. Odtud budete stoupat na rozcestí Bílý Kámen, Nad Výhledem a Pod hvězdárnou. Poslední úsek k rozhledně Kleť vede kolem hvězdárny a je dlouhý 630 metrů.

Výchozí bod Český Krumlov

Ideálním výchozím bodem je parkoviště Vyšehrad nebo také náměstí. Cíl – rozhledna Kleť je odtud vzdálena po žluté turistické značce 6,7 km. Nejprve projdete po třídě Míru a ulice Vyšenská Vás vyvede z města na rozcestí Vyšný. Budete stoupat kolem Vyšného vrchu k rozcestí Nad Vyšným. Odtud se budete držet již zeleného turistického značení směrem rozcestí U Hájovny Plánský. Rozhledna Kleť je už na dosah ruky a zbývá vystoupat posledních 1,4 kilometrů.

Výchozí bod Český Krumlov – železniční stanice

Na rozhlednu Kleť se můžete vydat i z vlakové stanice Český Krumlov. Vrchol hory Kleť je vzdálen 6,5 kilometru. Z nádraží Vás povede zelené turistické značení až k rozcestí Nový Dvůr, kde budete pokračovat po modré značce směr U Modrého obrazu, poté Bílý Kámen a Nad Výhledem. Naposledy změníte turistické značení na červenou stezku a kolem hvězdárny dojdete k rozhledně Kleť.

Výchozí bod Chvalšiny

Červená turistická trasa začíná na náměstí ve Chvalšinách. Stezka je dlouhá 7,2 kilometrů. První rozcestí, na které se vydáte je Červený Dvůr. Tam Vás mezi domy zavede stezka do lesa, kde začne stoupání až k Uhlířské hájovně. Po dvou kilometrech Vám určí směr rozcestí Pod Vysílačem a poslední úsek dlouhý zhruba 850 metrů zdoláte za necelých 15 minut.

Vstupné

Dospělí 20 Kč

Děti 10 Kč

Otevírací doba

Rozhledna Kleť je pro návštěvníky otevřena od 9.00 do 17.00 hodin každý den, mimo pondělí.  

Rozhledna Kleť na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315