Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Rozhledna Moldaublick

Rozhledna Moldaublick

Česky se rozhledně Moldaublick říká Vltavská vyhlídka. Rozhledna se nachází na severovýchodním svahu hory Sulzberg v Horním Rakousku. Sulzberg se pyšní výškou 1041 metrů nad mořem. Rozhledna Moldaublick vůbec nebyla rozhlednou ale kovovou těžební věží. Z ní byla rozhledna postavena v roce 1967. Moldaublick má výšku 24 metrů a k jejímu vrcholu musíte nejprve vystoupat po 137 schodech. V zimě je rozhledna zavřena ale na vrchol hory Sulzberg se můžete vydat po běžeckých stopách.

Otevírací doba

Rozhledna Moldaublick je otevřena od konce dubna do listopadu. Otevírací doba je závislá na pověrtnostních podmínkách. Kvůli dřívějšímu příchodu sněhu může být rozhledna Moldaublick uzavřena i dříve než v listopadu.

Vstupné

Pokud chcete ušetřit za vstupné, kupte si kombinovanou vstupenku na Moldaublick a Alpenblick. Mladší ale vyšší rozhledna Alpenblick je vzdálena od hory Sulzberg pouhých 2,5 km.

  • Dospělí - 2 EUR
  • Děti od 6 do 15 let – 1 EUR
  • Děti do 6 let – zdarma

Kombinované vstupné na Alpenblick a Moldaublick je pro dospělého 3 EUR a za děti od 6 do 15 let zaplatíte 1 EUR.

Jak se k rozhledně Moldaublick dostanete

Z hotelu Kilián**** Loučovice je výchozí bod Schoeneben na rozhlednu Moldaublick a Alpenblick vzdálen 34 km. Pojedete směrem na Lipno nad Vltavou ale hráz Lipenské přehrady nepřejedete. Budete pokračovat dále na Přední Výtoň – Frýdava – Přední Zvonková a Schöneben.

Rozhledna Moldaublick na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315