Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Rozhledna Sterstein

Rozhledna Sterstein

Hora Sternstein je vysoká 1122 metrů a nachází se v rakouské části Šumavy v Horním Rakousku. Kamenná rozhledna – Sternsteinwarte byla postavena v letech 1898 až 1899 k příležitosti 50. narozenin císaře Franze Josefa I. Slavnostně byla otevřena v říjnu roku 1899. Rozhledna Sternsteinwarte na hoře Sternstein je vysoká úctyhodných 20 metrů a ukrývá se mezi vysokými stromy. Stoupat budete uvnitř rozhledny po kamenném spirálovitém schodišti podél stěny rozhledny. Po cestě k cimbuří minete kulaté barevné okno s ručně foukaného skla. Z kruhové koruny rozhledny na hoře Sternstein se Vám naskytne pohled do širokého okolí. Uvidíte na šumavské vršky, Novohradské hory a Dachstein. Při dobré viditelnosti dohlédnete nejen na fantastické panorama Alp ale i na chladící věže jaderné elektrárny Temelín.

Turistická trasa

Jako výchozí bod pro zdolání hory Hvězdný kámen je ideální parkoviště u hostince Waldschenke, který se nachází nad městečkem Bad Leonfelden. Vrchol hory Sternstein je dostupný po dobře značené a celkem nenáročné turistické stezce. Celá trasa vede po široké lesní cestě. Výstup trvá zhruba 40 minut.

Otevírací doba

Na rozhlednu Sterstein se dostanete od dubna do října. Od listopadu do března je z bezpečnostních důvodů uzavřena. Provoz rozhledny je ovlivněn povětrnostními podmínkami.

Vstupné na rozhlednu Sternstein je dá se říci dobrovolné. Ceník najdete u vchodu do rozhledny, kde je také kasička na peníze. Záleží tedy pouze na Vás, jestli přispějete na zachování a provoz rozhledny Sternsteinwarte.

Jak se dostanete k výchozímu bodu

Z hotelu Kilián**** Loučovice pojedete směrem na Vyšší Brod a dále na rakouský Bad Leonfelden. Horu Sternstein budete tak mít stále po své pravé straně. Výchozí bod parkoviště Berggasthof Waldschenke pro cestu na horu Sternstein je vzdálen 17 km. 

 

Autor fotografie: Hjanko

Rozhledna Sterstein na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315