Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Rožmberk - Zátoň

Rožmberk - Zátoň

  • Délka trasy: 12,8 km
  • Čas plavby: cca 3 4 hodiny

Vodácká trasa mezi Rožmberkem a Zátoní patří mezi nejkratší. Pojedete i peřejemi, takže o adrenalinovou zábavu určitě nouze nebude. Jízda touto vodáckou trasou po řece Vltavě přináší úplně jiný pohled na okolní krajinu. Projíždět budete téměř neporušenou přírodou. Hřebeny Českokrumlovské vrchoviny se táhnou po obou březích Vltavy. Scenérie, které uvidíte, ve Vás zanechají nezapomenutelný pocit.

Tento velmi krátký úsek můžete absolvovat i s výjezdem v odpoledních hodinách. V podvečer je na řece relativní klid. Plavba má tak jedinečné kouzlo s romantickým nádechem.

Zajímavosti na trase

Hrad Rožmberk

Tento impozantní hrad tyčící se na skále je nejstarším sídlem Rožmberků a pochází ze 13. století. Hradní komplex byl vybudován vysoko nad řekou Vltavou. Při návštěvě hradu Rožmberk byste neměli vynechat výstup po bezmála dvou stech schodech Anglické věže. Výhled z věže je úžasný.

Český Jílovec

Zhruba po třech kilometrech na levém břehu Vltavy budete míjet strmou stráň se skalními výchozy. Jedná se o přírodní rezervaci chránící přirozený smíšený les.

Po vylodění můžete navštívit pozdně gotický kostel Sv. Jana Křtitele z přelomu 15. a 16. století. Kostel má hodnotnou síťovou a žebrovou klenbou v interiéru a cenným portálem.

Jezy na trase Rožmberk – Zátoň

Jez Dolní mlýn

  • pod jezem se tvoří vývařiště
  • propust je sjízdná pouze sportovní propustí

 

Místa po trase

Trasa Rožmberk - Zátoň na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315