Hotel Kilián
Další události
Vodní nádrž Lipno
více

Rybaření Lipno

Rybaření Lipno

Na řece Vltavě se nachází vyhlášený rybářský revír. Rybáři se sem sjíždějí nejen z Čech ale i ze zahraničí, aby si mohli zalovit na největší údolní nádrži v naší zemi. Jihočeská přehradní nádrž Lipno má rozlohu téměř 50 km2. Každý rybář má tak možnost najít si tiché zákoutí, kde bude čekat na svůj lipenský úlovek. Samozřejmostí na Lipně je půjčovna lodí i potřebného vybavení pro nadšence tohoto sportu. Pokud se rozhodnete lovit z loďky, dbejte především na svoji bezpečnost. Doporučujeme vyjíždět na Lipno minimálně ve dvou. Při jakékoliv známce zhoršení počasí raději zajeďte ke břehu. Silný vítr sem přichází velmi rychle a změna počasí se tak může projevit nezvykle náhle.

Jaké ryby žijí v Lipenské přehradě

Kapr obecný, Candát obecný, Bílá Ryba, Bolen dravý, Mník jednovousý, Pstruh duhový, Štika obecná, Síh severní, Maréna, Úhoř říční, Okoun říční, Sumec velký. Lipenská přehrada je mimopstruhový revír.

Důležité informace

  • Lov je zakázán po obou březích nádrže do vzdálenosti 100 metrů od hráze.
  • Lov je zakázán z pevných i plovoucích přístavišť.
  • Lov je zakázán z veřejné lodní dopravy.
  • Lov je zakázán v ústí potoka Olšina ve Žlábku od 25.3. do 20.4. (včetně) a to až po rákosový poloostrov - trdliště bolena. Po celý rok platí zákaz lovu v úseku nad betonovými rourami po hráz rybníka Olšina.
  • Lov je zakázán v Kyselovské zátoce, v zátoce Hadí Luka a to i z plavidel. Jedná se o chráněnou rybí oblast. Oblasti jsou vymezeny na břehu informačními cedulemi a na vodě od dubna do listopadu bílými bójemi.
  • Je zakázáno přechovávat úlovky v přítocích do Lipenské přehrady. Neplatí pro vezírek a haltýř.
  • Platí zákaz vstupování na pozemky územních obvodů vyznačených tabulemi.

Rybářský lístek

Občanům České republiky vydává rybářský lístek pouze úřad, v jehož obvodu má žadatel o jeho vydání trvalý pobyt. Cizinci si mohou zakoupit rybářský lístek na úřadě v obvodu, ve kterém se zdržují (Horní Planá, České Budějovice, Český Krumlov a Týn nad Vltavou).

Povolenka k lovu ryb

V tomto revíru platí povolenky mimopstruhové celorepublikové, celosvazové a územní povolenky pro členy Jihočeského územního svazu. Tzv. místní povolenku si můžete zakoupit u prodejců povolenek na ÚN Lipno. Tyto povolenky se vydávají s platností na 1 den, 2 dny, 7 dní, 14 dnů nebo na rok. Členové ČRS a MRS musí předložit platnou legitimaci.

 

Rybaření Lipno na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315