Hotel Kilián
Další události
Vodní nádrž Lipno
více

Soumarský most - Chlum

Soumarský most - Chlum

  • Délka trasy: 13,3 km
  • Čas plavby: cca 3 – 3,5 hodiny

Řečiště je štěrkovité a místy se vyskytují peřejky. Odpočinkové místo je povolené na pravém břehu řeky pod železničním mostem. To je zhruba po 6,5 km od vyplutí. Další úsek cesty se střídá mírný proud, mírné peřejky a mělčiny. Nachází se zde jedna z nejcennějších lokalit NP Šumava – Mrtvý luh. Krátce za údolním rašeliništěm Vás čeká delší rovný úsek. Odtud se Vám naskytne výjimečný pohled na Trojmezské hornatiny s vrchem Smolná Pec. V dálce spatříte i vrch Jelenská hora, Hvozd nebo Perník. Příjezd k soutoku Teplé a Studené Vltavy oznamují nádherné písčité pláže. I Vy se zde budete chtít zastavit a chvíli se nechat unášet nedotčenou přírodou.

Zajímavosti na trase

Mrtvý luh

Mrtvý luh je údolní rašeliniště, které se nachází při soutoku Teplé a Studené Vltavy. Státní přírodní rezervace byla vyhlášena již roku 1948. Mrtvý luh patří do sítě mezinárodně chráněných mokřadů. Vrstvy zdejší rašeliny dosahují až 7 metrů. Vstup do rašeliniště je zakázán.  

Místa po trase

Trasa Soumarský most - Chlum na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Lipno nad Vltavou 8

Monika Valentová

+420 737 067 002 valemo@atlas.cz

Petr Valenta

+420 778 077 273 central.val@seznam.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2023, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315