Hotel Kilián
Další události
Černé jezero
více

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů

Jedinečná. To je to pravé slovo charakterizující první naučnou stezku korunami stromů v České republice. Dřevěná devítihranná vyhlídková věž je unikátní svým vzhledem a své návštěvníky láká nezapomenutelným výhledem ze 40 metrů. Vyhlídková věž je postavena na 901 metru vysokém vrcholu hory Kramolín. Točitá lávka vede do výšky 37 metrů. Pokud chcete vystoupat až na vrchol, musíte zdolat ještě krátké schodiště. Odměnou za zdolání cesty Vám bude překrásný výhled na Národní park Šumava, chráněnou krajinnou oblast Šumava, téměř celé Lipno, přírodní park Vyšebrodsko, Novohradské hory a při velmi dobrém počasí se na obzoru objeví rakouské Alpy. Stezka korunami stromů je přizpůsobena všem návštěvníkům, je bezbariérová a vhodná pro jízdu s kočárkem.

Naučná stezka je dlouhá 675 metrů a po cestě se rozhodně nudit nebudete. Čeká na Vás a především na Vaše děti celkem 11 didaktických i adrenalinových zastávek, u kterých se k cestě na vrchol můžete zastavit. Stezka je postavena ve výšce 8 až 25 metrů odkud se dá pozorovat místní fauna i flora.

Svůj zážitek z této neobvyklé procházky v korunách stromů doporučujeme všem odvážlivcům zakončit jízdou na tobogánu. Nejdelší suchý tobogán v České republice měří 52 metrů a vine se kolem středu vyhlídkové věže s převýšením 24 metrů. Adrenalinová jízda tímto tobogánem Vás vyjde na 50 Kč. Jízda je pro děti od 6 let. S Lipno card, kterou obdržíte zdarma na recepci našeho hotelu Kilián****, máte 1+1 jízdu na tobogánu zdarma.

Hledáte nevšední aktivitu, noční romantickou procházku, západ slunce nebo se chcete nechat unášet pohledem na noční oblohu? To vše najdete při večerní či noční procházce Stezkou korunami stromů.

Stezka korunami stromů v zimě

Stezka korunami stromů je na Vás připravena i v zimě. Lyžařům je k dispozici Skidepot, kde si mohou uschovat lyže a lyžáky. Zde Vám zapůjčí outdoorovou obuv. Úschovna lyží, lyžáků a půjčovna bot je zdarma. V zimní sezóně je doprava ke Stezce korunami stromů zdarma.

Otevírací doba

Stezka korunami stromů nabízí celoroční provoz. Pouze 24. prosince je pro veřejnost stezka i vyhlídková věž uzavřena.

 • listopad až březen otevřeno od 10 do 16 hodin
 • duben, květen a říjen otevřeno od 10 do 18 hodin
 • červen až září otevřeno od 9.30 do 19 hodin

V červenci a srpnu je pro Vás o každé sobotě kramolínská Stezka korunami stromů otevřena až do půlnoci. Prodlouženou otevírací dobu má samozřejmě i lanovka, která Vás bezpečně dopraví na vrchol Kramolína a zpět.

Jak se na věž dostanete

Stezka korunami stromů a vyhlídková věž je postavena na vrcholu Kramolína. Centrální parkoviště pro osobní automobily se nachází přímo u nástupní stanice lanové dráhy a je zdarma.

K samotné stezce korunami stromů se dostanete čtyřsedačkovou lanovkou, autobusem jezdícím v pravidelných intervalech, který je vhodný pro vozíčkáře a rodiny přepravující dítě v kočárku. Ke stezce vede značená pěší i cyklistická trasa.

Důležité informace

 • na stezku není povolen vstup se psi (u vchodu jsou speciální boxy, kde pejska po dobu návštěvy můžete nechat)
 • prodej vstupenek končí hodinu před koncem otevírací doby
 • může se stát, že stezka korunami stromů bude z důvodu špatného počasí uzavřena
 • děti do 3 let mají vstup zdarma
 • v zimní sezóně jsou pro Vás připravené úschovny lyží a půjčovna obuvi nebo návleků

Vstupné

 • Základní vstupné - 190 Kč
 • Zlevněné vstupné (děti 3 až 15 let, osoby starší 65 let a ZTPP) – 120 Kč
 • Rodinné vstupné (2 dospělí a 1 až 4 děti do 15 let) – 440 Kč
 • Skupinové vstupné (skupiny nad 15 osob) – 120 Kč za osobu
 • Skupinové vstupné (skupiny nad 15 osob - děti do 15 let s doprovodem, osoby starší 65 let a ZTPP) – 100 Kč za osobu
 • Tobogán – 50 Kč

Stezka korunami stromů na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315