Hotel Kilián
Další události
Vodní nádrž Lipno
více

Šumava na sněžnicích

Šumava na sněžnicích

Národní park Šumava každoročně připravuje pro nadšence zimní krajiny výlety šumavskou přírodou. Správa národního parku připravila několik tras, které mají okolo 5 kilometrů a nejsou nijak zvlášť náročné. Sněžnice se připevní na outdoorovou obuv a usnadňují tak chůzi v hlubokém sněhu.

Na trase jsou zajímavá a klidná místa, kam se na lyžích nedá dostat. Výlety na sněžnicích se pořádají kolem Kvildy, Stožce, Svinných Lad nebo Kašperských hor. Trasu vám organizátoři vyberou přesně na míru podle věkového a výkonnostního složení skupiny. Velkou roli ve výběru trasy mají samozřejmě i sněhové podmínky.

Termíny výletů na sněžnicích

Informační střediska na Kvildě, Stožci, Svinných Ladách a v Kašperských Horách přijímají telefonické rezervace. Výlety na sněžnicích se pořádají zhruba jednou za dva týdny. Průvodce Vám po cestě bude vyprávět nejen o zajímavých místech, historii lokality ale i o šumavské přírodě. Nejen děti se mohou po cestě učit poznávat stopy zvířat ve sněhu.

Půjčovné

Správa národního parku Šumava stanovila půjčovné sněžnic na symbolických 30 Kč. Šumavský park ale nepůjčuje sněžnice pro soukromé účely, a proto je můžete využít jen při organizovaných výletech. Pokud máte vlastní sněžnice, je možné se ke skupině připojit.

Rezervace

Zájemci se musí dopředu objednat na telefonu 731 530 470.

Jak se obléci na výpravu na sněžnicích

  • První vrstva – spodní prádlo.
  • Druhá vrstva – například tričko, slabá mikina, lehké kalhoty.
  • Třetí vrstva – teplá mikina a teplé kalhoty.
  • Čtvrtá vrstva – bunda nebo větrovka, záleží na předchozí vrstvě. Z doplňků si určitě nezapomeňte: rukavice, čepici, sluneční brýle, doporučují se i běžkařské hole.

Jak se dostanete do informačního střediska NP Šumava

Z hotelu Kilián**** Loučovice pojedete směrem na Lipno nad Vltavou – Frymburk – Černá v Pošumaví – Želnava – Volary – Horní Vltavice a poté již Kvilda.  

Šumava na sněžnicích na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315