Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Třístoličník

Třístoličník

Třístoličník (německy Dreisesselberg) dosahuje výšky 1311 metrů nad mořem. Je jedním z nejvýznamnějším vrcholem Šumavy. Vede přes něj totiž státní hranice mezi Českou republikou a Německem. Zaoblený hřbet Třístoličníku se táhne od severu k jihu v délce 500 metrů s mnoha žulovými skalními útvary. Vrch dostal svůj název podle uskupení skal. Zvětrávání je vymodelovalo do podoby tří skalních věží s miskovitými prohlubněmi, které připomínají trůny. Podle legendy se na těchto třech kamenných křeslech scházeli panovníci tří zemí.

Výstup na Třístoličník je poměrně náročný. Určitě stojí za to vystoupat až k vybudovanému vyhlídkovému místu na vrcholku skalního útvaru. Otevře se Vám pohled především do Německa. Za příznivého počasí můžete v dálce obdivovat úchvatné panorama Alp.

Na severním svahu Třístoličníku ve výšce 916 metrů nad mořem začíná Schwarzenberský plavební kanál. Tato významná dopravní cesta umožňovala plavit kmeny stromů až 24 metrů dlouhých z nepřístupných oblastí Šumavy. Stavěl se ve dvou etapách podle projektu Josefa Rosanauera. Jeho památník se nachází na začátku plavebního kanálu a je přístupný po hřebenové turistické trase.

Turistická trasa

Přístup k vrcholu Třístoličníku je možný po červeně značené turistické trase. Hřebenové cesty vedou z Nového Údolí (asi 4 km jižně od Stožce) přes Třístoličník (asi 7 km) a Trojmeznou na Plechý. Nejrychleji se na vrchol dostanete z parkoviště pod Třístoličníkem také po červené turistické značce.

Jako další trasu můžete využít turistickou stezku z Nové Pece, která je vzdálena od hotelu Kilián**** 43 km. Cesta na Třístoličník je dlouhá 12 km. Vede podél Naučné stezky Schwarzenberský plavební kanál. Dále půjdete kolem Plešného jezera, přes vrchol Plechý a vrchol Trojmezná. Červená turistická značka Vás povede po hranici až na Třístoličník.

Jak se dostanete k výchozímu bodu na Třístoličník

Z hotelu Kilián**** je parkoviště pod Třístoličníkem vzdáleno 86 km. Pojedete směrem na Přední Výtoň – hraniční přechod Gugwald – Helfenberg – Haslach an der Mühl – Schlägl – Ulrichsberg – Neureichenau a Frauenberg, kde se budete držet již směrovek na Dreisesselberg (německy Třístoličník).

Důležité informace

Nezapomeňte, že se budete pohybovat hluboko v lesích v těsné blízkosti hranic či za státními hranicemi. Mějte s sebou alespoň jeden doklad totožnosti, nabitý mobilní telefon, sportovní trekovou obuv, náhradní ponožky, pláštěnku a kapesní lékárničku. I když se vydáte na túru v letních měsících přibalte také teplejší oblečení. Dobré je vzít do batohu baterku a píšťalku. Nikdy nezapomínejte ani na pitný režim a zabalit něco k snědku. 

Třístoličník na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2021, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315