Hotel Kilián
Další události
Stezka korunami stromů
více

Unikátní prohlídka selského baroka

Unikátní prohlídka selského baroka

Počátky selského baroka vznikaly již v letech 1840 až 1880. Selské baroko je stavební sloh, který se uplatnil převážně v jižních Čechách. Díky rozkvětu ekonomiky společně s hospodářskými a zemědělskými reformami se v mnoha vesnicích začalo s přestavbou usedlostí. Nejedná se pouze o selký barok z hlediska architektury, ale také jde o životní styl venskovských lidí v tehdejší době. Nejstarší dochovalé objekty jsou dva středověké špýchary z počátku 19. století.

Vesnice byla zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V roce 1975 se tu natáčela filmová verze opery Prodaná nevěsta od Bedřicha Smetany.

Otevírací doba

Holašovické selské baroko je přístupné návštěvníkům po celý rok zdarma.

Jak se k Jihočeskému Stonhenge dostanete

Z hotelu Kilián**** se vydáte směrem na Lipno nad Vltavou – Černá v Pošumaví – Kájov- Brloh – Holašovice a Jankov. Vzdálenost od hotelu je 64 km. Doporučujeme v Holašovicích procházku u Jihočeského Stonhenge.  

Unikátní prohlídka selského baroka na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315