Hotel Kilián
Další události
Černé jezero
více

Vltavským kaňonem

Vltavským kaňonem

Cyklostezka vede údolím řeky Vltavy kamenitým korytem přes národní rezervaci Čertova stěna-Luč a přírodní park Vyšebrodsko. Cyklostezka Vltavským kaňonem je středně náročná trasa, ideálně pro horské nebo trekové kolo. Po cestě budete mít dostatek možností k odpočinku a občerstvení.

  • Délka trasy: 40 km
  • Výchozí bod trasy: Loučovice
  • Z hotelu Kilián**** Loučovice do výchozího bodu: 0 km

Popis trasy

Loučovice – Lipno nad Vltavou – Frymburk – převoz - Frýdava – Spáleniště – Kapličky – Mnichovice – Vyšší Brod – Čertova stěna – Loučovice.

Turistické zajímavosti

Přírodní park Vyšebrodsko

Vyhlášen byl v roce 1995. Má rozlohu 84,1 km2. Jeho severní hranici tvoří řeka Vltava a jižní je státní hranice s Rakouskem.

Klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter Vyšší Brod byl založen Rožmberky v roce 1259. Mniši sami vystavěli klášter s gotickým chrámem Nanebevzetí Panny Marie se čtyřmi kaplemi, jedním hlavním oltářem a osmi vedlejšími.

Čertova stěna

Čertova stěna–Luč je národní přírodní rezervace podél řeky Vltavy mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Čertova stěna je skalní sráz posetý náhodně nakupenými žulovými kameny nad hlubokým údolím řeky. Nad údolím je přes 30 metrů vysoký skalní blok nazývaný Čertova kazatelna. 

Místa po trase

Trasa Vltavským kaňonem na mapě

Najdi cestu
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315