Hotel Kilián
Další události
Čertovy proudy
více

Windsurfing

Windsurfing

Windsurfing není pouze sport. Pro spoustu lidí je i životním stylem spojeným s přírodou a nekonečným obzorem zážitků. Windsurfing je oblíbený adrenalinový vodní sport, při kterém jezdíte po vodní hladině za pomoci síly větru. Díky připevnění stěžně plachty k plováku pomocí ohebného kloubu umožňuje jezdci libovolnou manipulaci s řízením. Při vyšší rychlosti se plovák dostane do skluzu a je možné řídit jenom nakláněním se jako na skateboardu. Začátečníkům postačí klidné klouzání po vodní hladině, zkušenější surfaři předvádí parádní freestylové skoky a triky. Každý rok se na Lipenském jezeře pořádají závody ve windsurfingu. I z břehu načerpáte příjemnou atmosféru a rozhodně se Vám bude tajit při sledování závodníků dech.

Lipenská přehrada je rájem pro windsurfing díky své rozloze a nadmořské výšce. Poskytuje výborné povětrnostní podmínky. Nejčastější a nejlepší místa pro provozování windsurfingu je oblast Kovářov, Hruštice, Radslav a Černá v Pošumaví. Lipenské jezero poskytuje u SurfShopu pozvolný vstup do vody a parkoviště zdarma.

Výuka windsurfingu

Většinou Vám postačí jedna výuková hodina od instruktora k zvládnutí základů windsurfingu. Výuka windsurfingu probíhá pouze v měsíci červenci a srpnu mezi 10 a 18 hodinou.

V SurfShopu v Černé v Pošumaví najdete půjčovnu a obchod s kompletním vybavením pro windsurfing. Půjčovna je otevřena v červenci a srpnu každý den od 10 do 18 hodin. V květnu, červnu, září a říjnu pouze o víkendu od 13 do 16 hodin.

  • Výuka instruktora 400 Kč/1 hodina
  • Windsurfing komplet od 200 Kč/1 hodinu, od 500 Kč/4 hodiny, od 600 Kč/8 hodin
  • Neoprenový oblek 50 Kč/1 hodina

Jak se dostanete k půjčovně

Z hotelu Kilián**** Loučovice je SurfShop vzdálen 23 km. Pojedete směrem na Lipno nad Vltavou – Frymburk a Černá v Pošumaví.  

Windsurfing na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315