Hotel Kilián
Další události
Černé jezero
více

Zámecké divadlo Český Krumlov

Zámecké divadlo Český Krumlov

Zámecké divadlo nachal vybudovat kníže Jan Kristián z Eggenbergu na pátém zámeckém nádvoří. Barokní zámecké divadlo navrhli italští stavitelé. Divadlo tvořilo od roku 1675 patnáct stálých profesionálních herců. Ve druhé polovině 18. století kníže Josef I. Adam ze Schwarzenbergu dal pokyn divadlo renovovat podle plánů Andrey Altomonte. Zámecké divadlo tak získalo novou výmalbu jeviště i hlediště.

Českokrumlovké zámeké divadlo je jedním ze 4 zachovalých divadel z 18. století na celém světě. Dvě zachovalá divadla byste našli ve Švédsku a zbylá dvě v České republice – Litomyšl a Český Krumlov, kde se nachází to nejstarší. Divadlo nikdy neponičil požár, ani nebylo přestavěno. Je národní kulturní památkou a nachází se i na seznamu památek UNESCO.

Během prohlídky Vás uchvátí dochovaný prostor hlediště a původní dřevěné lavice. Na stěnách shlednete malovanou výzdobu stěn. Průvodce Vás zavede do prostor orchestřiště a do prostor dolní mašinérie.

Vstupné

  • Plné vstupné – 200 Kč
  • Děti, studenti – 130 Kč
  • Senioři - 160 Kč
  • Rodinné vstupné – 490 Kč
  • Za cizojazyčný výklad se připlácí 100 Kč

 

Zámecké divadlo Český Krumlov na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2022, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315