Hotel Kilián
Další události
Vodní nádrž Lipno
více

Zřícenina hradu Vítkův kámen

Zřícenina hradu Vítkův kámen

Vítkův kámen (Vítkův hrádek) byl postaven Vítkovci ve 13. století jako pohraniční pevnost. Zřícenina gotického hradu leží na pravém břehu Lipenské přehrady ve výšce 1035 metrů nad mořem. Je nejvýše položenou zříceninou v České republice na vrcholu zvaném též Vítkův kámen. Toto prostředí inspirovalo i malíře a spisovatele. Adalbert Stifter zvěčnil hrad ve svých malbách, v povídce Hvozd a v románu Vítek. V roce 2005 byla slavnostně otevřena vyhlídková plošina na vrcholu hradu. Zřícenina hradu Vítkův Kámen je místem, kam se dostanete vozem i na kole. Ideální je ovšem, pro ten pravý pocit, zdolání vrcholu pěším výstupem z Přední Výtoně nebo Frýdavy. Odměnou za téměř dvou hodinový výšlap Vám bude výhled z vrcholu zříceniny na Blanenský les, Šumavu, Novohradské hory a jedinečný pohled na celé Lipenské jezero. Při dobré viditelnosti je možné spatřit panorama rakouských Alp.

Návštěvní doba

  • každý den od 10 do 16 hodin

Vstupné

  • Plná cena 50 Kč
  • Snížená cena 25 Kč

Jak se na Vítkův kámen dostanete

Od hotelu Kilián**** Loučovice je zřícenina hradu Vítkův kámen vzdálena 17 km. Automobilem lze dojet až do vesničky Svatý Tomáš odkud je zřícenina hradu už na dosah. K dispozici je zde zdarma parkoviště. Pro vyznavače turistiky je zřícenina Vítkův kámen přístupná z Přední Výtoně po červené značce 7 km. Z Frýdavy je cesta nejdříve po žluté a potom červené značce o 3 kilometry delší.  

Zřícenina hradu Vítkův kámen na mapě

Najdi cestu

Nejbližší události

Další události
nahoru ↑

Hotel Kilián - kontakt

Jeroen Smit

Lipno nad Vltavou 8

Andrea Papajová

+420 731 565 315

info@hotelkilian.cz

Z návštěvní knihy

vše

Je to u vás super. Konečně klidný hotel, kde dobře vaří. Na recepci jsme si mohli koupit i dobré Moldavské víno za super cenu. Ještě jednou díky.

Zdena a Zdeněk

Na hotel sem narazil náhodou. Moc se mi u vás líbilo. Klidné prostředí a hodně aktivit v bezprostředním okolí. Díky za vyřízení loďky.

Jan Stopař

Facebook

© Copyright 2020, All rights reserved - Hotel Kilian Created by Jagu s.r.o.
POČASÍ LIPNO REZERVACE info@hotelkilian.cz +420 731 565 315